مواد غذایی> دبیرکل اتحادیه آبزیان با بیان اینکه بیش از ۲۰هزارتن میگوی در سال‌جاری در کشور تولید شده است از افزایش حجم صادرات این محصول به روسیه خبر داد.

علی اکبر خدایی با بیان اینکه در سال‌جاری بیش از ۲۰ هزارتن میگو در کشور تولید شده است، اظهارداشت: سال گذشته میزان تولید این آبزی در کشور حدود ۱۷ هزارتن بوده که امسال بیش از ۳ هزارتن در این زمینه رشد داشته‌ایم.  

وی پیش بینی کرد: برای سال آینده حداقل ۲۵ هزارتن میگو در کشور تولید شود.  

دبیرکل اتحادیه آبزیان ایران با بیان اینکه برای سال‌جاری برآورد شده بود که بین ۱۸ تا ۲۰ هزارتن میگو در کشور تولید شود، افزود: خوشبختانه این امر محقق شد و ما به تولید مورد نظر رسیدیم.  

خدایی با اشاره به صادرات میگو از کشور نیز اضافه کرد: تا پایان آذرماه حدود ۹ هزارتن میگو از کشور صادر شده که این عدد در مدت مشابه سال گذشته ۷ هزار و ۸۰۰ تن بوده است.  

به گفته وی ارزش دلاری این صادرات در سال‌جاری چهل و نیم میلیون دلار و سال گذشته ۳۴ میلیون دلار بوده است.  

دبیرکل اتحادیه آبزیان ایران پیش بینی کرد که میزان صادرات میگو تا پایان امسال به ۱۴ هزار تن برسد و گفت: این عدد در سال گذشته ۱۲ هزار و ۵۰۰ تن بوده است.  

خدایی با بیان اینکه درحال حاضر روسیه رتبه اول واردات میگو از ایران را در میان کشورهای اروپایی کسب کرده است، ادامه داد: قبل از دوران تحریم عمده صادرات ما در این زمینه به اروپا بود اما بعد از آن، کشورهای عربی منطقه، کشورهای خاورمیانه و جنوب شرق آسیا عمده خریداران محصول ایرانی شدند.  

وی با اشاره به اینکه سال ۹۴، عمده خریداران محصول ایران به ترتیب چین، کشورهای جنوب شرقی آسیا، کشورهای عربی منطقه مانند امارات و کشورهای خاورمیانه بودند، افزود: در این سال، در میان کشورهای اروپایی روسیه رتبه اول واردات میگو از ایران را کسب کرد و اسپانیا نیز در رتبه بعدی قرار گرفت.  

دبیرکل اتحادیه آبزیان ایران با بیان اینکه صادرات میگو به روسیه طی سال‌جاری و همچنین سالیان آینده افزایش بیشتری خواهد یافت، گفت: ما درحال برنامه ریزی هستیم تا حجم صادرات ماهی قزل آلا به این کشور نیز افزایش پیدا کند.  

منبع:مهر
کد خبر e6a170ac8a3a4cb9aa04cd0c7a86ff13

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • Sora balali ۰۴:۲۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۶
    0 0
    اگر20هزارتن میگو داریم چرا سفره مردم از میگو ک درمان تیروییده بدلیل قیمت کیلو40هژارتومنش از میگو خالی است؟مفتی میدن ب صادرات مردم باقیمتگران میگو وماهی دادن سماق میمیکن