کشاورزی> با شروع برداشت گندم در استان‌های کرمان و سیستان بلوچستان، عملاً خرید تضمینی این محصول در کشور با عاملیت بانک کشاورزی آغاز شد.

علی قنبری، معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیر عامل این شرکت گفت: اولین محموله‌های گندم مربوط به سال زراعی 94‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌- 1393 در جنوب استان کرمان و سیستان و بلوچستان برداشت و تحویل مراکز خرید گندم در این مناطق شد.

 قنبری افزود: به منظور ایجاد هماهنگی بیشتر در زمینه انجام عملیات خرید، در سالجاری خرید تضمینی گندم با عاملیت بانک کشاورزی انجام می‌شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی از ایجاد، هماهنگی و آمادگی کامل مراکز خرید و شعب بانک عامل در سراسر کشور خبر داد و افزود: همه ساله خرید تضمینی گندم از اواسط فروردین در جنوب استان فارس شروع و تا آبانماه ادامه داشت، اما امسال استانهای کرمان و سیستان و بلوچستان فصل برداشت و خرید تضمینی گندم را آغاز کرده‌اند.
مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد: به منظور رفاه حال گندم‌کاران، ایجاد سامانه‌ی بانک کشاورزی برای خرید تضمینی گندم از بهمن ماه سال گذشته در دستور کار قرار گرفت و پس از 2 ماه فعالیت آزمایشی ، هم اکنون سامانه خرید این بانک آماده ارائه خدمات به موقع و کارآمد به کشاورزان عزیز است.

وی خاطر نشان کرد: نرخ خرید تضمینی گندم برای هر کیلوگرم گندم معمولی در سالجاری 1155 تومان و برای گندم دوروم  1188 تومان تعیین که در شهریور ماه سال 93 و قبل از شروع فصل کاشت اعلام شده و مراکز خرید در سراسر کشور آمادگی کامل دارند تا تمامی گندم های عرضه شده کشاورزان را با نرخ تضمینی خریداری کنند.
معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: پیش بینی می‌شود در سال‌جاری با توجه به بارش‌های خوب اخیر، ترویج و توسعه بخش کشاورزی و حمایت از تولیدات داخلی محصولات کشاورزی و اعلام به موقع نرخ خرید تضمینی، مقدار گندم بیشتری از کشاورزان به نسبت سال گذشته خریداری شود.

منبع:فارس
کد خبر e7cb2a02d7e2464b9e81d8cad816d9b0

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =