صنایع غذایی> در حالی که طی هفته گذشته قیمت شکر به دلیل آنچه کمبود محصول در بازار عنوان شده بود، معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد که برخی عوامل زمانی و دلال‌بازی باعث گرانی مقطعی شکر شده بود اما هیچ کمبودی وجود ندارد و به زودی بازار این محصول به شرایط عادی باز می‌گردد.

در حالی که طی هفته گذشته قیمت شکر به دلیل آنچه کمبود محصول در بازار عنوان شده بود، معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد که برخی عوامل زمانی و دلال‌بازی باعث گرانی مقطعی شکر شده بود اما هیچ کمبودی وجود ندارد و به زودی بازار این محصول به شرایط عادی باز می‌گردد.

علی قنبری – مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی – اظهارکرد: سالانه به حدود دو میلیون ۴۰۰ هزار تن شکر نیاز داریم که با توجه به پیش‌بینی تولید ۱.۴ میلیون تنی این محصول در سال جاری و برنامه‌ریزی برای واردات ۸۰۰ هزار تنی تا حدود یک میلیون تنی آن هیچ مشکلی در بازار شکر وجود ندارد.

وی افزود: بر اساس برآوردی که از بازار شکر صورت گرفته است شرایط این محصول در بازار تحت تاثیر برخی عوامل زمانی و اقلیمی بوده که باعث تاخیر کوتاه در واردات شکر شده است که البته در کنار این عوامل دلال‌بازی نیز تاثیر بسیاری در گرانی آن در مقطع زمانی کوتاه شد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه به زودی بازار و قیمت شکر به حالت طبیعی باز می گردد، تصریح کرد: هیچ کمبودی در بازار شکر وجود ندارد ومیزان موجودی بخش دولتی و ذخایر استراتژیک این محصول خصوصی به اندازه کافی است و محموله‌های وارداتی این محصول در حال تخلیه در گمرکات کشور است.

قنبری اظهار کرد: روزانه ۶۰۰۰ تا ۱۰ هزار تن شکر از سوی بخش خصوصی در بورس کالا عرضه می‌شود و صنف و صنعتی در صورت نیاز می‌تواند به شرکت بازرگانی دولتی ایران مراجعه کرده و هر میزانی که نیاز دارد، شکر از این شرکت خریداری کند.

منبع:ایسنا
کد خبر ebddcc18b21f4958a2169a7f69c17283

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =