صنایع غذایی> دبیر انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر از افزایش قیمت شکر به ۲۸۵۰ تومان خبر داد و در مورد علت این افزایش قیمت گفت: اشکال ایجاد شده بارندگی های ۴۰ روزه برزیل بود که بارگیری به منظور واردات کمکی را متوقف کرد.

بهمن دانایی به بالا رفتن قیمت شکر طی روزهای اخیر اشاره کرد و از کاهش قیمت ها در آینده نزدیک خبر داد.

دبیر هیات مدیره انجمن صنفی کارخانه های قند و شکر در خصوص چرایی این افزایش قیمت گفت: «ما نیز راضی نیستیم قیمت شکر بالا رود. اگر مصرف شکر عادی تر شود، برای مردم نیز مفید تر است ولی این مسئله دلیل نمی شود قیمت شکر افزایش یابد.»

وی نرخ مصوب شکر را کیلویی 2300 تومان عنوان کرد و افزود: « قیمت شکر امروز تا 2800 تا 2850 تومان نیز گزارش شده است. کارخانجات قند و شکر فصلی کار می کنند و اشکال ایجاد شده بارندگی های 40 روزه برزیل بود که بارگیری به منظور واردات کمکی را متوقف کرد.»

دانایی ادامه داد: «در همین وادی بحث شکر را در بورس عرضه کردیم. ولی چون عرضه به خوزستان متمرکز بود، دلال ها وارد بحث شدند و شکر را جمع آوری کردند و دیدیم که به دست توزیع کننده نمی رسد.»

وی همچنین به تخلف واحدهای صنفی در بعد آزادفروشی شکر اشاره کرد و گفت: «ما این مسئله را پیش بینی کردیم و آن 40 روز توقف ما را غافلگیر کرد و خوشبختانه با ورود کشتی ها، این مسئله را حل می کند و باید از مصرف کنندگان عذرخواهی کنیم.»

دانایی گفت: «قیمت شکر باز می گردد ولی قیمت اقلام مرتبط مثل شیرینی برنمی گردد و از امروز 8 تا 10 هزار تن شکر در بورس کالا عرضه شده و با بارگیری و رسیدن کشتی های شکر برزیلی این مشکلات بر طرف خواهد شد.»

منبع:تسنیم
کد خبر d03c4b5cdb4d44dba604a5fdd8b30d35

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =