۰ نفر
۱۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۲
مواد غذایی> نایب رئیس شورای ملی زعفران از کاهش عرضه این محصول و افزایش قیمت آن در بازار خبر داد و گفت: حضور دلالان یکی از دلایل این موضوع است، ضمن اینکه ادامه روند فعلی صادرات را با مشکل مواجه می‌کند.

غلامرضا میری از افزایش ۲۹ درصدی صادرات زعفران در فروردین‌ماه سال‌جاری نسبت به سال قبل خبر داد و اظهارداشت: در فروردین‌ماه سال‌جاری بیش از ۱۱ تن زعفران از کشور صادر شده است.

وی، کاهش عرضه طلای سرخ را مورد اشاره قرار داد و گفت: اخیرا کاهش عرضه محصول سبب افزایش ۲۵ درصدی قیمت آن شده است.

نایب رئیس شورای ملی زعفران، کاهش تولید، افزایش صادرات و حضور دلالان در بازار این محصول را از جمله عوامل مشکلات یاد شده عنوان کرد و افزود: دلالان، افراد مختلف را تشویق  به خرید و دپو کردن زعفران در منازل خود می‌کنند و در نتیجه عرضه این محصول کاهش می‌یابد.

میری با بیان اینکه خرید زعفران  مستقیما از کشاورزان انجام می‌شود و انباری برای این کار وجود ندارد، اضافه کرد: در شرایط فعلی تهیه محصول کار بسیار سختی است و فروشندگان به هیچ‌عنوان نمی‌توانند به مشتریان خود قولی در این زمینه بدهند همچنین اعلام قیمت قطعی به خریداران مشکل است.

این مقام مسئول با بیان اینکه ادامه روند فعلی صادرات را دچار اخلال می‌کند، افزود: در صورت تداوم شرایط فعلی صادرات زعفران کاهش می‌یابد. ‌


منبع:مهر
کد خبر f5de62fbb1774675b28512f01a8f9169

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =