صنایع غذایی> اقتصاد غذا – پس از انتشارنامه وزیر جهاد کشاورزی به وزیر صنعت مبنی بر ممنوعیت واردات گندم، قیمت گندم وارداتی تا کیلویی 200تومان افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا «فود پرس»، پس از انتشار نامه محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی به محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت، قیمت گندم وارداتی  از حدود 800 تومان به  حدود 1000 تومان افزایش یافته است.

این تصمیم در حالی اتخاذ شده است که بسیاری از فعالان صنایع غذایی معتقدند تصمیمات مقطعی و اقداماتی از این دست باعث بر هم خوردن ارتباط منطقی بازار و سرازیر شدن سود هنگفت به جیب برخی تجار می شود.

گفتنی است چندی پیش نیز دولت در اقدامی تامل برانگیز در اواخر فصل برداشت گندم و به بهانه حمایت از تولید داخلی و جلوگیری از اختلاط گندم وارداتی با گندم تولید داخل، اقدام به تصویب مابه التفاوت 150 تومانی برای زمان محدودی کرد که آن تصمیم نیز با واکنشهای منفی زیادی مواجه شده بود.

به نظر می رسد وزارت جهاد کشاورزی به جای اقداماتی خلق الساعه و مقطعی، باید برنامه جامعی را برای تولید گندم وهمچنین تجارت این کالا ارائه کند تا فعالان این بخش برای ادامه فعالیت های خود با چالش مواجه نشوند.
کد خبر f8029f69979e46e29ab841886fe50b8a

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • اکبر شریفی ۲۳:۳۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۸
  2 3
  درفصل پایان سال که پر مصرف ترین زمان مصرف صنوف وصنایع غیر نان مثل ماکارونی ورشته اشی ومصارف قنادی شب عید یکی از بدترین اقدامات وقطعا رانت هایی پشت سر این تصمیم نهفته است که اینچنین به زیان مصرف کننده در شب عید ودر استانه انتخابات رخ میدهد.
 • احمدزاده ۰۳:۳۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۹
  3 0
  می توان با بالا برده سطع مالیات بر ارزش افزوده به بهتر شدن کیفیت و خدمات حاصل از افزایش تعرفه مالیات کمک بی سابقه ای داشته باشیم این یک تولید کننده شرکت پخش مواد غذایی می گوید.