کشاورزی> اقتصاد غذا – بیمه پایه محصولات کشاورزی برای نخستین بار در کشور به صورت آزمایشی در استان کرمانشاه و سه استان دیگر از ابتدای سال زراعی جاری اجرایی شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری اقتصاد غذا «فود پرس»، مراد علیمردانی، مدیر کل شعب بانک کشاورزی استان کرمانشاه در جمع خبرنگاران اعزامی به کرمانشاه ضمن اعلام خبر فوق افزود: در گذشته بیمه محصولات کشاورزی بر مبنای هزینه های  کاشت، کاشت، داشت و برداشت لحاظ می شد در حالی که در بیمه پایه، نگاه درآمدی است و  درآمد کشاورزان از محصول ملاک عمل قرار می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: ارزیابی شفاف تر در خسارت های کلی، نظارت بهتر، ارائه بیمه های ارزان قیمت با تعهدات مناسب، جبران خسارت های شدید و امکان حمایت های موثرتر از نتایج طرح بیمه پایه است که در سایر کشور ها از جمله آمریکا و فرانسه نیز اجرا می شود.

علیمردانی با اشاره به 250 فقره طرح کشاورزی معرفی شده به ارزش 800 میلیارد ریال برای بهره مندی از تسهیلات صندوق ملی در استان کرمانشاه گفت: از مجموع این طرح ها 163 طرح به ارزش 625 میلیارد ریال منجر به عقد قرارداد و پرداخت تسهیلات شده که از مهمترین آنها می توان به طرح دامداری سه هزار راسی ماهیدشت به ارزش 540 میلیارد ریال و گلخانه 27 هکتاری به ارزش 520 میلیارد ریال اشاره کرد.

وی با بیان اینکه بانک کشاورزی در کرمانشاه در زمینه پرداخت تسهیلات به بنگاه های کوچک و متوسط  رتبه نخست استان و رتبه سوم کشور را به دست آورده گفت: عملکرد بانک کشاورزی در استان باعث شده تا 85 درصد ارقام تجدید منابع محقق شود و منابع  بانک با افزایش دو برابری از 4800 میلیارد ریال طی یک سال گذشته به 9800 میلیارد ریال برسد که این افزایش اعتبار در تاریخ شعبه های بانک کشاورزی در کرمانشاه بی سابقه است.

مدیر کل شعب بانک کشاورزی استان کرمانشاه تسهیلات پرداختی بانک کشاورزی در استان کرمانشاه طی سال 95 را شش هزار میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: 80 درصد تسهیلات بخش کشاورزی استان کرمانشاه توسط بانک کشاورزی پرداخت شده و پیش بینی می شود طی سال جاری 40 هزار فقره تسهیلات به ارزش 10 هزار میلیارد ریال توسط بانک کشاورزی در شعب استان کرمانشاه پرداخت شود که تا کنون  دو هزار و 800 میلیارد ریال آن پرداخت شده است.

علیمردانی درخصصوص بخشودگي سود و وجه التزام مطالبات بانكي در بانک کشاورزی استان کرمانشاه گفت:در پايان سال ١٣٩٥ با استفاده از بند"د" تبصره ٣٥ قانون بودجه سال ١٣٩٥ استان كرمانشاه، تعداد ٥٧٠٠ فقره پرونده مطالبات به مبلغ ١٩٢ ميليارد ريال مختومه و تعيين تكليف شده است. همچنين، در سال ٩٦ بر اساس بند"و" تبصره ١٦ قانون بودجه سال ١٣٩٦، مبلغ ١٤٦ ميليارد ريال اعتبار تخصيص يافته كه تا تاریخ  ٩٦/٦/٢٧ تعداد ٣١٢٤ فقره پرونده مطالبات به مبلغ ٩٢ ميليارد ريال از محل اين قانون مختومه و تعيين تكليف شده است.

پرداخت 50 درصد از مطالبات گندمکاران

وی با اشاره به افت تولید گندم در استان کرمانشاه گفت: سال گذشته یک میلیون تن گندم از کشاورزان استان خریداری شده و با توجه به کاهش بارندگی ها در سال زراعی جاری پیش بینی می شود  تا پایان فصل  750 هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شود.

علیمردانی افزود: تا کنون 50 درصد از پول گندمی که تا تاریخ 25 خرداد ماه خریداری شده به ارزش 480 میلیارد تومان به کشاورزان پرداخت شده است.

وی در خصوص خرید تضمینی سایر محصولات کشاورزی نیز گفت: بانک کشاورزی در استان کرمانشاه در زمینه خرید تضمینی جو، ذرت و کلزا نیز مشارکت فعال دارد و مطالبات ناشی از خرید تضمینی جو و ذرت در استان کرمانشاه به طور کامل پرداخت شده است.طرح ضربتی پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج

مدیر کل شعب بانک کشاورزی استان کرمانشاه در بخش دیگر سخنانش به وام های قرض الحسنه ازدواج پرداخت و گفت:براساس سیاست های بانک کشاورزی و طرح ضربتی پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، تاکنون تعداد چهار هزار و 452  فقره به مبلغ ٤٥٤٠٠٠ میلیون ریال از سوی بانک مرکزی به بانک کشاورزی معرفی شده اند که تا پایان شهریور ماه  27 هزار و53 فقره به مبلغ ٢٨١٠٠٠ میلیون ریال آن توسط شعب بانک کشاورزی کرمانشاه پرداخت شده و مابقی نیز در دست اقدام است.
کد خبر fae03163001d4c60baa7c082043392da

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =