رییس بازرگانی معاونت نظارت راهبردی رییس‌جمهور با بیان اینکه ۳ هزار میلیارد تومان برای خرید ۷ میلیون تن گندم تخصیص داده شده است، گفت: افزایش قیمت نان قابل رد یا تایید نیست و امکان دارد در فضای اصلاح قیمت‌ها بر اساس شرایط کنونی در این رابطه نیز تصمیم‌گیری شود.

محمود ملکوتی‌خواه در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره به خرید تضمینی گندم اظهار داشت: تامین اعتبار صورت گرفته و با تاخیر قابل قبولی در حال پرداخت است و 3 هزار میلیارد تومان برای این موضوع تخصیص یافته است.

رییس اداره بودجه امور تولید و بازرگانی معاونت نظارت راهبردی رییس جمهور با بیان اینکه افزایش تخصیص اعتبار نیاز به بررسی فرایند خرید گندم تضمینی دارد، بیان داشت: بر اساس اعلام نظر وزارت جهاد کشاورزی پیش‌بینی خرید گندم 7 میلیون تن است که رشد خوبی نسبت به سال قبل دارد.

وی در خصوص حمل و نقل گندم نیز گفت: وقتی دولت گندم را می‌خرد قیمت تضمینی را در مراکز خرید به کشاورزان می‌پردازد.

به گفته ملکوتی‌خواه، 11 هزار میلیارد تومان در بودجه برای حمایت از تشکل‌های بخش خصوصی، تعاونی روستایی و سیلو داران است، و در این راستا تسهیلات از سوی بانک پرداخت می‌شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه هنوز تصمیمی برای افزایش قیمت نان گرفته نشده است، تصریح کرد: در حال حاضر قیمت نان طبق روال سابق بوده و هرگونه افزایش قیمت را نظام صنفی و نهادهای مربوطه باید پیگیری کنند.

وی افزود: افزایش قیمت نان قابل رد یا تایید نیست و امکان دارد در فضای اصلاح قیمت‌ها بر اساس شرایط کنونی در این رابطه نیز تصمیم‌گیری شود.

کد خبر تخصیص ۳ هزار میلیارد تومان برای خرید ۷ میلیون تن گندم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =