نمایندگان مجلس در آخرین جلسه خود پیش از تعطیلات یک هفته‌ای مجلس، بحث استیضاح سه وزیر را مطرح کردند و از یک وزیر دیگر هم طرح سوال کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، نمایندگان با پایان جلسه امروز خود به یک هفته تعطیلات تابستانی می‌روند، اما در آخرین روز کاری خود پیش از آغاز این تعطیلات، استیضاح وزرای جهاد کشاورزی، نیرو و علوم را کلید زدند و خواستار طرح سوال از وزیر اقتصاد شدند.

قاضی‌پور و نادران در جلسه صبح امروز، از باهنر که ریاست مجلس را برعهده داشت انتقاد کردند که چرا استیضاح وزرای علوم و نیرو را اعلام وصول نمی‌کند؛ البته پاسخ باهنر این بود که استیضاح در دست نمایندگان بماند تا "این بحث قدری بیشتر بررسی شود". با این حال،‌ نمایندگان در تذکرات بعدی خود تاکید کردند که اگر بنا بر قانع شدن بود، نمایندگان تا به حال قانع می‌شدند.

در ادامه جلسه امروز هم ایرج ندیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از جمع‌آوری امضا برای استیضاح حجتی، وزیر جهاد کشاورزی خبر داد. به گفته او عدم تحقق برنامه‌های دولت در تولید محصولات ارگانیک، ضعف نظارت بر سلامت، ضعف شدید مدیریت بر صنایع تبدیلی، عدم توسعه صادرات محصولات کشاورزی، عدم آمایش سرزمین و نیازسنجی میزان نیاز کشور به محصولات مختلف و اجرا نشدن قانون نظام جامع دامپروری بخشی محورهای استیضاح وزیر کشاورزی است.

به گزارش ایسنا، آخرین جلسه پیش از شروع تعطیلات تابستانی مجلس به بحث استیضاح این سه وزیر ختم نشد و در پایان جلسه نیز سوال ملی قاضی‌پور نماینده ارومیه از وزیر اقتصاد اعلام وصول شد تا طیب‌نیا هم پاسخگوی سوال نمایندگان باشد.
کد خبر سونامی استیضاح و سوال از وزرای دولت

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =