مواد غذایی> سرپرست معاونت امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت گفت: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده دولت، مقرر شد بهای گوشت قرمز به نرخ سال گذشته برگردد که برای این کار علاوه کاهش تعرفه گوشت گوسفند به ۵ درصد، ارز آن نیز از ارز متقاضی به ارز مبادله ای تغییر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، یداله صادقی در نشست رییس اتاق اصناف ایران با روسای اتاق اصناف مراکز استان ها که در تهران برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده دولت، مقرر شد بهای گوشت قرمز به قیمت سال گذشته برگردد که در این زمینه علاوه بر تعرفه کاهش تعرفه گوشت گوسفند به 5 درصد، ارز آن نیز از ارز متقاضی به ارز مبادله ای تغییر کرد.

وی افزود: در خصوص قیمت برنج خارجی که واردات و ترخیص آن از گمرکات ممنوع بود و تعرفه آن به 40 درصد رسیده بود، اکنون  به 26 درصد کاهش یافته ضمن اینکه ارز آن نیز به ارز مبادله تغییر کرده است.این اقدام باعث شده تا اکنون برخی شرکت ها، قیمت هر کیلوگرم برنج درجه یک وارداتی را برای مصرف کننده 3850 تومان برای فروش اعلام کرده اند.

صادقی با بیان اینکه در حال حاضر برای پایان سال هیچ گونه کمبود کالا وجود ندارد، تصریح کرد: برنج و شکر به اندازه کافی برای ایام پایان سال تامین شده و کمبودی وجود ندارد و تامین این کالاها تضمین شده است.

این مقام وزارت صنعت، معدن و تجارت در مورد تامین میوه در بازار اظهار کرد: ستاد تنظیم بازار با وزارت جهاد کشاورزی برای تامین میوه برنامه ریزی های لازم را انجام داده و اجازه واردات موز با تعرفه 15 درصد به کشور صادر شده است . همچنین اکنون به ازای صادرات یک کیلوگرم سیب برای واردات موز تعرفه آن به 5 درصد کاهش یافته است اما اگر سیب صادر نشود، تعرفه همان 15 درصد است.

وی همچنین در خصوص وضعیت پرتقال و نارنگی در بازار افزود: دولت به وزارت جهاد کشاورزی تکلیف کرده است که در خصوص تامین پرتقال و نارنگی پاسخگوی بازار باشد و یا به شرکت ها اجازه ورود این میوه ها  را بدهد .

صادقی  همچنین از کاهش تعرفه حبوبات از 30 درصد به 5 درصد خبر داد و اظهار کرد: این اقدام باعث می شده تا قیمت این اقلام در بازار پایان سال روند نزولی طی کند و نسبت به قبل کاهش یابد.

وی همچنین درباره اعلام حضور اصناف در بازار پایان سال تاکید کرد: برای تامین نیاز بازار پایان سال نیاز به حضور اصناف داریم و اصناف باید در قالب برنامه های مختلف از جمله فروش فوق العاده و یا  فروشگاههای زنجیره ای حضور داشته باشند.

منبع:تسنیم
کد خبر 10d16869704642e6b4312226d00a71a4

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =