مواد غذایی> رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی با اشاره به افزایش قیمت گوشت گوسفندی در بازار یکی از دلایل روند صعودی شدن قیمت‌ها را کمبود دام در میادین اعلام کرده است.

علی اصغر ملکی با بیان اینکه قیمت گوشت گوسفندی نسبت به هفته اخیر افزایش 500 تا هزار تومانی داشته، اظهار کرد: گوشت گوسفندی با قیمت 36 تا 37 هزار تومان به دست مغازه‌دار می‌رسد و با قیمت 40 تا 41 هزار تومان در واحدهای صنفی عرضه می‌شود.

وی افزود: بارندگی‌های اخیر باعث شده است که مراتع سرسبز برای استفاده دام‌ها فراهم شود و دامداران از این فرصت استفاده کرده و برای بیشتر شدن وزن دام خود از عرضه دام به میادین خودداری کنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی یکی دیگر از دلایل کاهش عرضه دام در میادین را این گونه اعلام کرد: با نزدیک‌شدن به برخی مناسبت‌ها که مصرف گوشت افزایش می‌یابد، دامداران برای سود بیشتر از عرضه دام خودداری می‌کنند تا در مواقع نیاز با قیمت بالاتر دام خود را به‌فروش برسانند.

ملکی افزود: تا چند ماه آینده به دلایلی از جمله نزدیک بودن به ماه ‌مبارک رمضان، پس از آن محرم و مهم‌تر از همه عید قربان نیاز به دام در میادین به شدت افزایش می‌یابد که در این رابطه وزارت جهاد کشاورزی باید تدابیری بیاندیشد که عرضه و تقاضا در بازار تنظیم شود.

وی در انتها خاطرنشان کرد: درصورتی که وزارت جهاد کشاورزی برنامه‌ریزی‌های لازم برای واردات در مواقع نیاز را انجام دهد و جلوی صادرات گرفته شود در ماه مبارک رمضان با کمبود یا افزایش قیمتی روبرو نخواهیم شد.

منبع:میزان
کد خبر 1d47859d01094c3f96fcf483ee7d778c

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =