جایزه جهانی کیفیت محصول و مدیریت بعدازظهر امروز با حضور مدیرکل مجمع کسب و کار اروپا به یک تولید‌ کننده ایرانی اهدا شد.

به گزارش خبرنگار اعزامی گروه اقتصادی خبرگزاری فارس به رشت، جایزه جهانی کیفیت محصول و مدیریت توسط جان نتینگ مدیرکل مجمع کسب و کار اروپا به مدیرکل صنایع بسته‌بندی و چاپ ایحا‌گستر شمال اهدا شد. 

محمدعلی حقی مدیر این واحد تولیدی در این مراسم اظهار داشت: جایزه‌ای که قرار بود، ما در سوئیس از پرفسور جان نتینگ بگیریم، ایشان لطف کرده، به ایران آمدند و  ما امروز این جایزه را در ایران و در محل واحد تولیدی از ایشان دریافت کردیم.

وی افزود: من قطره کوچکی از ایحاگستر هستم و این واحد هم قطره کوچکی از تلاش‌هایی که در کشور وجود دارد، است.

حقی گفت: اگر تلاش‌های عزیزان ما در کشور و استان نبود، امروز این اتفاق نمی‌افتاد.

حقی تصریح کرد: ما انسان‌ها وجه اشتراک‌های زیادی داریم، ولی چرا روی وجه اختلاف‌ها بحث می‌کنیم، در این بین دو وجه اشتراک که جای سرمایه‌گذاری دارند، نخست انسان بودن و دوم تجارت و کسب و کار.

وی ادامه داد: تأمین کننده و تأمین شونده در دو وجه تولید قرار دارند، تأمین کننده نیاز دارد که بفروشد و تأمین شونده نیاز دارد که بخرد.

حقی گفت: ما در دست‌هایی که به هم می‌دهیم، نباید تناقض باشد، اگر در تکنولوژی نیاز به فروش داریم، نیاز به ارتباط هم داریم.

این تولید کننده کشور افزود: این اختلافات (سیاسی) اگر باشد، در این اختلافات مثل اختلاف پدر و مادر بچه خیلی آسیب می‌بیند و این بچه الان اقتصاد کشور است.

وی تأکید کرد: یک پدر خانواده دوست ندارد، به او بی‌حرمتی شود و در حال حاضر بچه‌ها هم به همان میزان دوست ندارند، به آنها بی‌حرمتی شود.

حقی گفت: همیشه یک ایده‌پرداز ایده را کامل می‌کند، برنامه می‌ریزد و طراحی می‌کند، ایرانی‌ها برای تکمیل یک ایده خوب اثبات کردند که توانمندی خوبی دارند.

این کارآفرین ابراز امیدواری کرد، اهدا جایزه جهانی کیفیت محصول و مدیریت به شرکت مجمع صنایع بسته‌بندی و چاپ ایحا گستر شمال، نقطه خوبی برای تأکید بر وجه اشتراک‌ها باشد.

حقی با اشاره به اظهارات صبح مصباحی مقدم رئیس کمیسیون برنامه و بودجه درباره تحریم‌ها گفت: دکتر مصباحی نکته خوبی را مطرح کردند، اگر سلیقه جامعه‌ای در مصرف کالاها (اروپایی) تغییر کرد، برگشت آن هم دشوار است.

وی افزود: کیفیت هر چه خوب باشد، مشتریان خود آن را پیدا می‌کنند، عمل خوب خود فراخوان دارد، اما فراخوان لفظی پسماند خواهد داشت.
 

اظهارنظر یک مدیرکل اتحادیه اروپایی درباره تحریم‌های ایران

 

پروفسور جان نتینگ در مراسم اهدای جایزه جهانی کیفیت برتر به مجتمع صنایع بسته‌بندی و چاپ ایحا گستر شمال، در پاسخ به انتقادات مطرح شده به تحریم‌ها علیه ایران اظهار داشت: راجع به تحریم‌ همه حرف‌ می‌زنند، ولی چرا من ایده خود را در اینجا نگویم، کاری که می‌خواهم بکنم، این است که شما را به یک سفر تخیلی ببرم.

مدیرکل کسب و کار اروپا در این مراسم افزود: شاید خبر نداشته باشید که سیاره دیگری وجود دارد که خیلی شبیه سیاره ماست که آنها 100 هزار سال از ما جلوترند.

وی ادامه داد: آنها خیلی بلندپروازند و هر چند صد هزار سال یکبار کاوشگرانی را به زمین می‌فرستند، تا ببینند چه تغییراتی در زمین رخ داده و کی می‌توانند زمین را مستعمره خود کنند.

نتینگ افزود: اخیرا یک نماینده آنها آمده و می‌خواهد به رهبران خود یک گزارش بدهد و می‌گوید زمین جای بسیار عجیبی است و عجیب‌تر هم می‌شود.

نتینگ گفت: به گفته این کاوشگر اهالی زمین اخیرا برای تأمین انرژی خود به انرژی هسته‌ای روی آورده‌اند، اما با هم بد‌ند و اگر یک کم صبر کنید، به جان هم می‌افتند، همه چیز نابود می‌شود و ما می‌آییم و زمین را می‌گیریم.

مدیرکل‌ کسب و کار اروپا یادآور شد: بهره‌وری در کشورها یک امر نسبی است، مثلا کشور من انگلیس یک تولیدکننده بزرگ بود، اما در قرن بیستم تمام تولید خود را از دست داد و دیگر هیچ تولیدی ندارد.

وی ادامه داد: مردم می‌گفتند هندی‌ها و چینی‌ها شغل‌های ما را دزدیده‌اند، ولی کسی چیزی ندزدیده بود، مسئله این بود که مقابل این کشورها ما کاملا غیرمولد شده بودیم و ذهنمان را درگیر باورهایی کرده بودیم که خودمان قبول داشته باشیم.

نتینگ گفت: ما مهارت کار در قالب یک سازمان را از دست داده بودیم، مفهوم کار کردن با هم در یک سازمان مسیری طولانی را طی کرده است.

وی تصریح کرد: امروز بسیاری از واحدهای بهره‌وری چاپ و بسته‌بندی را در این کارخانه دیدم و تمام ماشین آلات مدرن و روزآمد بود و مطلع شدم وجود این ماشین آلات حاصل همکاری بسیار سازنده بین‌المللی بوده است و با این همکاری چنین موفقیتی ایجاد شده است.

وی خطاب به کارگران گفت: رمز موفقیت این کارخانه شما هستید، شما که کار می‌کنید و کارتان تصادفی نیست، بلکه بسیار سازمان‌مند کار می‌کنید، شما نه به اجبار، بلکه از روی عشق کار می‌کنید.

این مدیر اروپایی گفت: اینجا انگیزه را قوی دیدم و این به این دلیل است که ارتباط مدیریت با مجموعه بالاست.

وی ادامه داد: زمان آن رسیده بود که دنیا وضعیتی را که وجود دارد، ببیند و معمار این موفقیت مدیرعامل شماست.

نتینگ افزود: و من امروز آمده‌ام نشان جهانی کیفیت برتر را به ایشان تقدیم کنم و این را از طرف تک‌تک شما تقدیم ایشان می‌کنم.

کد خبر 20546

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =