عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: دولت در زمینه تنظیم بازار نمره مردودی دریافت کرده و باید با اتخاذ سیاست‌های علمی و اقدام عملی در جهت حل مشکل این بخش اقدام کند.

علی محمد شاعری عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در خصوص عملکرد دولت در زمینه تنظیم بازار محصولات کشاورزی به خانه ملت گفت: عملکرد دولت در بخش تنظیم بازار محصولات کشاورزی، صنعتی و خدماتی ضعیف بوده، شاهد هستیم که قیمت خودرو تناسبی با قیمت محصولات خارجی و عرضه و تقاضا در بازار ندارد.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قیمت محصولاتی مانند پیاز، سیب زمینی در کشور برای کشاورزان تبدیل به داستان پر غصه شده است، ادامه داد: نوسان قیمت محصولاتی مانند گوشت قرمز، گوشت مرغ، تخم مرغ، شیر و سایر اقلام تولیدی در داخل کشور به دلیل عدم مدیریت مناسب دولت در خصوص تنظیم بازار موجب گلایه شدید مردم شده است.

اشتغال و کنترل نوسان قیمت محصولات مطالبه اصلی مردم

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در حال حاضر مطالبه اصلی مردم اشتغال و کنترل نوسان قیمت محصولات است، عنوان کرد: دولت در زمینه اشتغال نیز برای نیروی کار برنامه‌ای ندارد، عدم تناسب عرضه و تقاضای نیروی کار نشان از عدم مدیریت مناسب دولت است.

عدم حمایت از واحدهای تولیدی موجب بیکاری روز افزون کارگران شده‌ است

وی با بیان اینکه استخدام دولتی ممنوع شده اما از سوی دیگر عدم حمایت از واحدهای صنعتی، خدماتی و تولیدی موجب بیکاری روز افزون کارگران شده‌ است، تصریح کرد: در زمینه تولید محصولات کشاورزی عملکردها مثبت بوده اما در بخش تنظیم بازار دچار مشکل هستیم.

تنظیم بازار داخلی وظیفه اصلی دولت‌ها است

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه تنظیم بازار داخلی وظیفه اصلی دولت‌ها است، خاطرنشان کرد: اگر دولت تنها به وظیفه تنظیم بازار خود به خوبی عمل می‌کرد در زمینه اشتغال، توزیع کالا، ارز و مسکن دچار مشکل نبودیم، دولت در زمینه تنظیم بازار نمره مردودی دریافت می‌کند و باید با اتخاذ سیاست‌های علمی و اقدام عملی در جهت حل مشکل تنظیم بازار اقدام کند زیرا این موضوع به چالش اساسی مردم تبدیل شده است.


منبع:تسنیم
کد خبر 2155abcb4f9e44d6954fa16303d17fd1

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =