مواد غذایی> رئیس سازمان شیلات کشور : در برنامه چهار ساله تحولی شیلات، افزایش دو برابری تولید محصولات شیلات پیش بینی شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ نبی الله خون میرزایی در حاشیه بازدید از نمایشگاه شیلات افزود: در حال حاضر تولیدات شیلات کشور یک میلیون و ۲۷۰ هزار تن است که باید در یک برنامه چهار ساله این میزان به دو برابر افزایش پیدا کند.
 
وی اضافه کرد: در دو سال گذشته، باوجود تحریم جدید و با توجه به تغییرات اقلیمی در شرایط دشواری برای تحقق اهداف قرار گرفتیم، اما با این حال بیش از ۹۲ درصد برنامه ششم محقق شد.
 
خون میرزایی افزود: در بخش صنعت پرورش ماهی در قفس عقب ماندگی‌هایی وجود داشت که با توجه به بومی سازی بخش عمده‌ای از مشکلات در این حوزه برطرف شد و موانع پشت سر گذاشته شد.
 
وی گفت: در حال حاضر ظرفیت پرورش در قفس چهار و نیم میلیون تن ماهی در دریای خزر و جنوب وجود دارد.
 
رئیس سازمان شیلات کشور افزود: تسهیلات در نظر گرفته شده برای صیادان باید بدون کم و کاست پرداخت شود و اگر مشکلی در این زمینه وجود دارد با پیگیری از بانک کشاورزی مرتفع شود.
 
وی گفت: بیمه جامع صیادی نیز مشکلاتی دارد که ناشی از محدودیت‌های مالی است به این ترتیب که دولت سهم خود را برای بیمه صیادان پرداخت نکرده که این موضوع مستلزم پیگیری هم دولت و هم مجلس است.
 
خون میرزایی افزود: امسال بین ۵۹ تا ۶۱ هزار تن تولید میگو خواهیم داشت که تقریبا در حدود تکلیف برنامه است در خصوص ماهیان خاویاری نیز سال گذشته ۳ هزار و ۵۰۰ تن تولید گوشت ماهی خاویاری و ۱۲ هزار تن خاویار داشتیم که با توجه به بهبود شرایط پیش بینی می‌شود امسال شرایط بهتری داشته باشیم.
کد خبر 22de472a2fca401c9f014fca8a4c1bd5

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =