۰ نفر
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶
غذا و تغذیه> آیا شما اضافه وزن دارید؟ آیا همیشه هوس خوردنی‌های شیرین می‌کنید؟ آیا شما با انجام رژیم‌های کم چرب، باز هم لاغر نمی‌شوید؟ یا حتی شاید بدتر، آیا شما به دیابت نوع ۲ مبتلا شده‌اید؟ اگر شما به هر کدام از سوال‌های بالا پاسخ مثبت دادید، وقتش است که قند را تا حد امکان از بدن خود دور کنید. اما چطور می‌توان چنین کرد؟

تصمیم به انجام این سم‌‌زدایی بگیرید: شما می‌توانید در همین لحظه این کار را بکنید. تنها باید تصمیم بگیرید. بگویید: «وقتش است قند را کنار بگذارم و زندگی سالم‌تری داشته باشم.»

از همین لحظه دیگر مواد قندی مصرف نکنید: گفتنش بسیار راحت‌تر از انجام آن است. در همین لحظه قند و شیرینی‌های دیگر را کامل ترک کنید. دیگر حتی از شیرین‌کننده‌های مصنوعی نیز استفاده نکنید.

 این مواد اشتهای شما را برای مصرف قند افزایش داده و سبب ذخیره چربی می‌شوند. از موقعی که تصمیمتان را گرفتید، کلیه غذاهایی که دارای روغن‌ هیدروژنه یا چربی‌های ترانس یا مونوسدیم گلوتامات (MSG) هستند را نیز باید کنار بگذارید.

آب، قهوه و چای بنوشید: به بیان دیگر، کالری ننوشید. از نوشیدن آب میوه‌ها به‌ویژه انواع صنعتی احراز کنید. مصرف آب میوه طبیعی و سبزیجات مانعی ندارد اما سعی کنید در مقادیر مناسب و به اندازه استفاده نمایید. به هیچ‌وجه نوشابه یا نوشیدنی‌های ورزشی مصرف نکنید.

مقداری پروتئین به رژیم غذاییتان اضافه کنید: انرژی موردنیازتان در طول روز را با مصرف مقداری پروتئین، به‌ویژه در نوبت صبحانه، تامین نمایید. این امر به تنظیم مقدار قند خون و انسولین شما کمک می‌کند و از اشتهای شما برای غذاهای شیرین می‌کاهد.

کربوهیدرات و قند مناسب را مصرف کنید: اغلب می‌گویند در رژیم غذایی کم قند، باید که از قندها به صورت کامل دوری کرد. اما انواعی از کربوهیدرات‌ها هستند که شما می‌توانید هر چقدر که میل دارید از آنها استفاده کنید: «سبزیجات»، اما حواستان باشد که از سبزیجات نشاسته‌ای استفاده نکنید. نباید سیب زمینی، کدو مسما و چغندر بخورید. این کار تنها برای ۷ روز الزامی است. پس از یک هفته، می‌توانید دوباره از این مواد استفاده کنید.

مقداری چربی استفاده کنید: چربی‌ها لزوما شما را چاق نمی‌کنند. اما این قندها هستند که نقش اصلی را در چاق<Obese> شدن بر عهده دارند. چربی‌ها به شما احساس سیری القا می‌کنند و قند خون شما را متعادل نگاه می‌دارند. بدن شما برای انرژی دهی به سلول‌هایتان و دریافت مقادیر بالای انرژی، نیازمند چربی‌ها است.

برای سخت‌ترین مرحله آماده شوید: حالات اضطراری کاهش قند خون واقعی هستند. برای خودتان یک بسته مقابله با حالت اشتهای اضطراری قند آماده کنید. مانند مقداری از مواد پروتئینی، میوه‌جات و مقداری اندکی چربی.

منبع:آرمان
کد خبر 26991611d0ba495b98fb763d5c8cbdae

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =