مواد غذایی> اقتصاد غذا - سامانه ملی و جامع مدیریت فروش آرد کشور با حضور معاون وزیر جهادکشاورزی رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا «فودپرس» به از روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران سامانه ملی و جامع مدیریت فروش آرد کشور با حضور مدیران عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران و بانک سپه، روسای اتحادیه نانوایان، انجمن آرد سازان و سایر اتحادیه‌های مرتبط با حوزه گندم، آرد و نان رو نمایی شد.

این سامانه الکتریکی که از خرداد ماه سال گذشته به شکل آزمایشی در برخی استان‌های کشور اجرا شده است، از این پس در سراسر کشور راه اندازی شده و نانوایان می‌توانند با ثبت سفارش، سهمیه آرد یارانه‌ای خود را از طریق آن خریداری کنند.
مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در مراسم رونمایی طرح ملی سامانه جامع مدیریت فروش آرد کشور با تاکید بر اینکه این طرح در راستای توسعه دولت الکترونیک که از سیاست‌های راهبردی دولت است اجرا می شود، گفت: پس از ثبت سفارش اینترنتی سهمیه آرد توسط نانوایان، پول آرد به حساب کارخانجات آرد در سامانه واریز می‌شود و با توجه به اینکه کارخانجات آرد و شرکت‌های حمل و نقل خلیج فارس و آبادان به این سامانه متصل هستند با آگاهی از ثبت کالای سفارشی آرد خریداری شده در محل نانوایی‌ها تحویل می‌شود.

علی قنبری افزود: اجرای پروژه سامانه جامع و ملی مدیریت فروش آرد با عاملیت بانک سپه راه اندازی شده است.
وی، مهم‌ترین کارکردهای این سامانه را مبارزه با مفاسد و رانت اقتصادی از طریق جلوگیری از خروج آرد خبازی از شبکه توزیع و فروش آزاد آن، صرفه جویی در مصرف گندم و آرد کشور از طریق شفاف سازی و ثبت دقیق اطلاعات مصرف آرد کشور و نظارت دقیق و مستمر توسط دستگاه‌های نظارتی بر نحوه فروش، توزیع و مصرف آرد کشور و به روز شدن آمار و اطلاعات آرد مصرفی وكاهش هزينه ها اعلام کرد.
قنبری اضافه کرد: این سامانه حق انتخاب را برای نانوایان در سراسر کشور در زمینه خرید آرد از کارخانه مورد نظر، ایجاد می‌کند و سهمیه آرد هر نانوا به موقع و بهینه تخصیص می‌یابد.
معاون وزیر جهادکشاورزی با اشاره به اینکه این سامانه الکترونیکی امکان ثبت خرید در هر زمان و مکانی را برای خبازان کشور فراهم کرده است، تاکید کرد: نانوایان با استفاده از اینترنت در منزل هم می‌توانند درخواست خود را در سامانه مورد نظر ثبت کنند و نیازی به مراجعه حضوری به شرکت‌های غله استان‌ها و مناطق جهت دریافت سهمیه نیست.
قنبری تصریح کرد: تاکنون ۸۹ هزار واحد نانوایی در این سامانه ثبت نام کرده اند و با راه اندازی سراسری آن تمامی این واحدها، آرد خود را از طریق این سامانه خریداری خواهند کرد.

منبع:مهر
کد خبر 28772790fe4348f1833e65cc89f8da31

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =