مواد غذایی> وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از افزایش اعتبار سبد امنیت غذایی در اولین مرحله سال ۹۴ خبر داد و گفت: در صورت حذف بیشتر یارانه‌بگیران، اعتبار سبد کالایی افزایش خواهد داشت.

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شب گذشته در جمع خبرنگاران که با حضور تشکل‌های کارگری، کارفرمایی و بخش تعاون برگزار شده بود درباره وضعیت یارانه بگیران اظهارداشت: بازنشستگی عامل حذف یارانه نخواهد بود و اساساً هیچ بازنشسته‌ای تاکنون حذف نشده است و ممکن است در شاخص‌های دیگر قرار گرفته باشد.

وی افزود: ممکن است یک بازنشسته شاخص‌های دیگری را که منجر به حذف وی شده است دارا باشد که در این باره تا پایان هفته بحث مفصلی در یکی از برنامه‌های تلویزیونی درباره حذف یارانه‌ها خواهم داشت.

ربیعی در پاسخ به این سوال که آیا اعتبار سبد کالایی کاهش پیدا کرده است، گفتا: خیر ، تاکنون اعتبار سبد کالا نه تنها کاهش پیدا نکرده بلکه روند افزایشی داشته است و اندازه هم تغییری نکرده است؛ تا الان بیش از 10 میلیون نفر مشمول دریافت سبد کالایی هستند که به تعداد نفرات قبلی هم اضافه شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به سوال فارس مبنی بر اینکه اعتبار سبد کالایی دقیقاً چه میزان است، گفت: تعدادی که در طرح سبد امنیت غذایی توانمند می‌شوند، از فهرست حذف شده و نفرات دیگری جایگزین می‌شوند و اعتبار آن برای هر نفر 40 هزار تومان و به ازای هر نفر 10 هزار تومان تا سقف 120 هزار تومان افزایش پیدا می‌کند.

ربیعی افزود: طبق دستور رئیس جمهور هر زمان منبع مالی برای سبد کالا بوجود آید، اعتبار آن افزایش پیدا خواهد کرد؛ فردا نشستی با رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی درخصوص بودجه این موضوع خواهیم داشت و رقم دقیقی برای آن مشخص خواهد شد؛ تا به امروز جدیدترین مرحله توزیع سبد کالا 3 میلیون نفر تحویل گرفتند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به سوال فارس مبنی بر اینکه منابع سبد کالا و اشتغال جوانان از چه محلی تأمین خواهد شد، گفت: از محل هدفمندسازی یارانه‌ها و حذف افراد اعتبار موضوعاتی همانند سبد کالا، سلامت و اشتغال افزایش پیدا خواهد کرد؛ اگر موضوع حذف یارانه اقشار پردرآمد با موفقیت انجام شود به موضوعاتی همانند اشتغال، مبارزه با فقر غذایی و سلامت به طور جدی دنبال خواهد شد.

ربیعی درباره وضعیت بازنشستگان هم تأکید کرد: با توجه به اینکه مستمری بگیران و بازنشستگان در سال جاری امکانات زیادی فراهم نشد از همین جهت علاوه بر برقراری بیمه عمر، معوقات فروردین ماه آنها هم به زودی پرداخت می‌شود و این موضوع تا حدی جبران شد.

ربیعی گفت: برای بازنشستگان هم در حال مطالعه ایجاد یک صندوق کشوری هستیم که علاوه بر تسهیلات حمایت‌های دیگری هم از آنها انجام بشود؛ سال گذشته به بازنشستگان و مستمری بگیران به تعداد 200 هزار نفر تسهیلات پرداخت شد که بنا داریم این میزان افزایش پیدا کند.

ربیعی همچنین با اشاره به جامعه هدف مسکن اجتماعی گفت: در هدف اول جامعه بازنشسته از مسکن اجتماعی برخوردار خواهند شد که هم بازنشسته‌های کشوری و هم بازنشسته‌های تامین اجتماعی را شامل می‌شود، در خصوص کمیته امداد و بهزیستی هم برنامه‌های دیگری در مورد حمایت از آنها وجود دارد.

ربیعی در پایان در برابر پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه چه تعداد از یارانه بگیران حذف شده‌آند گفت: کارگروه حذف یارانه‌ها در این زمینه فعال است و آمار دقیق آن به زودی از طریق رسانه ملی اعلام خواهد شد.


منبع:فارس
کد خبر 2e7e9fda55e847f19b60753bdda88909

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =