کودکان مبتلا به کرونا این مواد غذایی را مصرف کنند

کارشناس مسئول تغذیه معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، گفت: اگر کودکی در زمان ابتلاء به کرونا نتواند آب دریافت کند و یا تمایلی به مصرف آب نداشته باشد، ترجیحاً آب میوه مثل مخلوطی از آب سیب، هویج و پرتقال و یا مصرف دوغ برای تأمین میزان مایعات کافی بدن کودک توصیه می‌شود.

به گزارش ایسنا، سوری راغبی، اظهار کرد: تعداد وعده‌های غذایی کودک باید افزایش یابد و از حجم هر وعده کم شود و برای کودک مبتلا به کرونا توصیه می‌شود هشت تا ۱۰ وعده غذایی در روز استفاده شود و بهتر است غذا به صورت نرم و پوره تهیه شود.

وی با بیان اینکه غذا خوردن کودک به علت بی‌اشتهایی ناشی از ابتلاء به کووید ممکن است سخت باشد، افزود: توصیه می‌شود پوره سیب‌زمینی که مخلوطی از سیب‌زمینی، هویج، تخم مرغ آب پز، شیر و کره است و همچنین پوره کدوحلوایی، هویج و پوره گوشت مرغ استفاده شود و اگر کودک سوپ دوست دارد از شیر در تهیه آن استفاده شود.

کارشناس مسئول تغذیه معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با توصیه به استفاده از مغزها مثل پسته، بادام و گردو افزود: همچنین می‌توان از منابع کمک کننده افزایش اشتها مثل شربت‌های زینک پلاس، روی، ویتامین دی، آهن، سلنیوم و مس نیز استفاده کرد.

وی مصرف انواع لبنیات کم چرب و پروبیوتیک را نیز مفید دانست و گفت: ترکیبی از آش حبوبات و مخلوط گوشت‌ها که منابع پروتئین گیاهی و حیوانی را دارد و مصرف روزانه حداقل یک تا دو میوه به صورت آب میوه یا خود میوه نیز در کودک مبتلا به کرونا توصیه می‌شود.

راغبی، با بیان اینکه بهتر است غلات یا ترکیبات نشاسته‌ای یا قند ساده کمتر مصرف شود، چون می‌تواند باعث افزایش التهاب بدن شود تاکید کرد: دادن مکمل‌ها زیر نظر پزشک و افزایش وعده غذایی مقوی و مغذی می‌تواند در بهبود کودک مبتلا اثربخش باشد.

کد خبر 52115

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =