فروش ۹۰۰ هزار تومانی آرد یارانه‌ای لب مرزها!

عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به نشست غیرعلنی صبح امروز خانه ملت با حضور وزرای اقتصاد و جهاد کشاورزی گفت: نمایندگان مجلس تاکید کردند که دولت باید پیش از اجرای تصمیمات اقتصادی با مردم صحبت کند.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، درباره مباحثی که در نشست غیرعلنی صبح امروز (یکشنبه ۱۸ اردیبهشت) مجلس مطرح شد، گفت: موضوع این نشست با توجه به آزادسازی قیمت آرد صنعتی از سوی دولت، به این مسئله اختصاص پیدا کرد و نمایندگان سوالاتی را از وزرای جهاد کشاورزی و اقتصاد که در جلسه حضور داشتند، مطرح کردند.  

وی افزود: با توجه به اینکه سوالات نمایندگان از آقایان خاندوزی و ساداتی‌نژاد به طول انجامید، مقرر شد که جلسه به شکل علنی ادامه پیدا کند.  

عضو هیات رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: دلایلی که دولت برای آزادسازی نرخ آرد صنعتی عنوان می‌کند شامل افزایش قیمت جهانی کالاهای اساسی، خشکسالی، جنگ روسیه و اوکراین و به تبع آن مشکلات در تامین و واردات کالاهای اساسی است،  به طوری که در شرایطی که نیاز کشور ۱۲ میلیون تن گندم است در حال حاضر ۴ میلیون تن گندم بیشتر خریداری نشده است.  

سلیمی گفت:‌بحث قاچاق نیز مسئله دیگری بود که از سوی وزرای دولت مورد تاکید قرار گرفت و عنوان شد که یک کیسه آردی که با قیمت یارانه‌ای حدود ۳۸ هزار تومان است، لب مرزها با قیمت ۹۰۰ هزار تومان  خرید و فروش می‌شود.  

وی با تاکید بر اینکه مجلس با شدت و جدیت نگران معیشت مردم است، عنوان کرد: نمایندگان مجلس تاکید کردند که دولت باید پیش از اجرای تصمیمات اقتصادی با مردم صحبت کند. همچنین نمایندگان  معتقد هستند که قانون مصوب مجلس مبنی بر این که یا ارز ۴۲۰۰ تومانی حفظ شود یا اینکه برای جبران حذف این ارز قیمت کالاهای اساسی نباید از قیمت شهریور ۱۴۰۰ افزایش پیدا نکند، کاملا روشن و شفاف به دولت بیان شد است.

سلیمی گفت:‌ همچنین مسئله دیگری که مورد تاکید نمایندگان قرار گرفت این بود که دولت باید به شکل واضح اعلام کند که فرمانده میدان از میان  رئیس‌جمهور، معاون اول و وزرای اقتصاد یا جهاد کشاورزی چه کسی است؟  

کد خبر 52560

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =