گوشت بز و میش ارزان تر است

مدیرعامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران کشور گفت: با توجه به تفاوت قیمت دام زنده پیشنهاد عرضه گوشت قرمز حداقل با دو دسته قیمتی ارائه شد تا مردم بتوانند هر گیلوگرم از شقه بز و میش را با قیمت ۱۳۰ تا ۱۵۰ هزار تومان خریداری کنند.

جواد آزاد مدیرعامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران کشور اظهار داشت: در دیدار اخیر تشکل‌های بخش کشاورزی با وزیر پیشنهاد شد قیمت گوشت گوسفند نر، بز و میش با قیمت های مختلفی در بازار عرضه شود اما بازار توجه زیادی به این موضوع ندارد و تقریبا همه این محصولات در بازار با یک قیمت به فروش می رسند.

وی افزود: با توجه به اینکه قیمت دام زنده نر با میش و بز متفاوت است قیمت گوشت آنها نیز باید تفاوت داشته باشد؛ اما چیزی با عنوان گوشت میش و بز در بازار فروخته نمی شود.

مدیرعامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران کشور ادامه داد: مصرف کنندگان بدون اینکه بدانند گوشت بز و میش را خریداری اما پول گوشت گوسفند نر را پرداخت می‌کنند، به همیل دلیل لازم است قیمت‌ گوشت گوسفندی در بازار به سه دسته قیمتی یا حداقل به دو دسته تقسیم شود.

وی تصریح کرد: در این شرایط مردم می توانند گوشت بز و میش را با قیمت‌های هر کیلوگرم 130 هزار تومان و 150 هزار تومان خریداری کنند./ تسنیم

کد خبر 53572

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =