مواد غذایی> دولت آمریکا با یک قرارداد توزیع که در ماه سپتامبر بین شرکت تولید‌کننده نوشیدنی آرکای و یک شرکت ایرانی منعقد شده، موافقت کرد.

به گزارش پایگاه خبری گلوبال ترید مگ، جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا از سوی وزارت امور خارجه این کشور با یک قرارداد توزیع که در ماه سپتامبر (ماه گذشته میلادی) بین شرکت تولید‌کننده نوشیدنی آرکای و یک شرکت ایرانی منعقد شده، موافقت کرد.

صادرات نوشیدنی‌های تولید‌شده توسط شرکت‌های آمریکایی به ایران از دهه 1990 تاکنون ممنوع بوده است، اما اکنون دولت آمریکا با صدور نوشیدنی‌های تولیدی یک شرکت آمریکایی به ایران موافقت کرد.

این مجوز که از هفته گذشته اجرایی شده است، اجازه صدور نوشابه‌ها و آبجو‌های بدون الکل تولید شرکت آمریکایی آرکای به ایران را صادر می‌کند.

دیوید آنجل، معاون امور فروش شرکت آرکای در این باره گفت: «اکنون نوشیدنی‌های آرکای در دسترس 100میلیون مصرف‌کننده ایرانی خواهد بود».

وی افزود: «این به‌نفع همه است. ما نوشیدنی‌های شیرینمان را از آمریکا به ایران صادر خواهیم کرد. این موجب ایجاد فرصت‌های شغلی بیشتر برای کارگران آمریکایی خواهد شد، این یک وضعیت برد ــ برد است».

شرکت آرکای بورجز، که مرکز آن در ملبورن فلوریدا قرار دارد، نوشیدنی‌های غیرالکلی تولید می‌کند.

منبع:تسنیم
کد خبر 599be42a92d84efcb515c5378ab5615a

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =