نایب رئیس شورای ملی زعفران از افزایش 35 درصدی صادرات طلای سرخ در 6 ماهه اول سال جاری در پی حذف موانع صادراتی خبر داد.

غلامرضا میری در گفتگو با مهر با بیان اینکه روند صادرات زغفران تاکنون به خوبی پیش رفته است، اظهار کرد: صادرات طلای سرخ طی 6 ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 35 درصد افزایش یافته است و ما امیدواریم این روند طی 6 ماهه دوم امسال نیز ادامه داشته باشد.

وی، مهمترین علت رشد 35 درصدی صادرات را حذف موانع صادراتی عنوان کرد و افزود: قیمت زعفران طی دو - سه ماه اخیر نوسان زیادی نداشته و از ثبات نسبی برخودار بوده است که شاید این امر نیز بر افزایش صادرات بی تاثیر نبوده باشد.

نایب رئیس شورای ملی زعفران با اشاره به اینکه از الان نمی شود میزان تولید زعفران را پیش بینی و برای آن عدد و رقم تعیین کرد، اظهار کرد: در حال حاضر سطح زیر کشت زعفران رو به افزایش است و طی 5، 6 سال اخیر کشاورزان در 18 استان کشور به شکل گسترده به کشت این محصول مشغول هستند، ضمن آنکه قیمت مناسب زعفران سبب شده کشاورزان به تولید آن و رسیدگی بیشتر به مزارع خود ترغیب شوند.

میری، حمایت و کمک رسانی سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌های خراسان رضوی و خراسان جنوبی به تولیدکنندگان طلای سرخ را مورد اشاره قرار داد و گفت: این نگاه های ویژه به همراه دیگر دلایلی که به آنها اشاره شد، سبب افزایش تولید می شود. در همین حال، درست است که ما با خشکسالی رو برو هستیم اما موارد ذکر شده باعث می‌شود حتی اگر تولید رشد نداشته باشد با کاهش نیز همراه نباشد.
کد خبر 5c6116329ec9487a9fb6831dd77d87f5

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =