عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس با یادآوری خسارات ناشی از استفاده از روغن پالم در صنایع لبنی، گفت: با توجه به انتشار اخباری مبنی بر استفاده مجدد از روغن پالم در برخی از صنایع لبنی موضوع را با حضور وزیر بهداشت و درمان در مجلس پیگیری خواهیم کرد.

رحمت الله نوروزی در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت در مورد استفاده از روغن پالم در صنایع لبنی که به تازگی از سوی رئیس سازمان غذا و دارو مطرح شده است، گفت: این موضوع را با دعوت از وزیر بهداشت و درمان و رئیس سازمان غذا و دارو در کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس بررسی و پیگیری خواهیم کرد.

نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ظرف مدتی که خبر استفاده از روغن پالم در صنایع لبنی ایران منتشر شد خسارات جبران ناپذیری به صنعت دامداری و صادرکنندگان لبنیات وارد شد، افزود: از سازمان غذا و دارو و وزارتخانه های بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و جهاد کشاورزی انتظار داریم  بر تولیدات صنایع لبنی  نظارت جدی تری داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، پیش از این گزارش کمیسیون کشاورزی درباره اظهارات وزیر بهداشت در زمینه استفاده از روغن پالم در محصولات لبنی در صحن علنی مجلس ارائه و بررسی شد.

همچنین مشاور انجمن صنایع لبنی در واکنش به اظهارات رئیس سازمان غذا و دارو به استفاده دوباره برخی صنایع لبنی از پالم گفت: وزارت بهداشت متخلفان را معرفی کند اگرنه با کلی‌گویی مردم و صنایع لبنی متضرر می‌شوند.
کد خبر 5d7f74a992f84592879b1efeccb8afe1

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =