مواد غذایی> واردات انبه از پاکستان منوط به رعایت شرایط قرنطینه‌ای شد. به این ترتیب از این پس ترخیص این میوه از گمرکات ایران مشروط به دریافت گواهی بهداشت از پاکستان، دارا بودن بسته‌بندی ویژه و اطمینان از سالم بودن محموله خواهد بود.


به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت، ضوابط قرنطینه‌ای انبه‌های وارد شده از پاکستان بر اساس تصمیم وزارت جهاد کشاورزی و در پی روش فنی موافقت‌ شده بین دوکشور تدوین و ابلاغ شده است.

بر اساس بخشنامه‌ای که سازمان توسعه تجارت به استان‌ها ابلاغ کرده است، واردکنندگان انبه از پاکستان باید پیش از ورود محموله میوه به ایران، اقدام به دریافت گواهی بهداشت از پاکستان کنند و تصویر و اصل آن را به کارشناسان مستقر در مبادی ورودی ارائه دهند.

همچنین محموله‌های انبه باید در بسته‌بندی‌های غیرچوبی و بدون شاخ و برگ یا دیگر بقایای گیاه باشند. علاوه بر این در صورت آلودگی بسته‌های میوه به عوامل خسارت‌زا، محموله در مبادی ورودی عودت یا امحا می‌شود.

بر اساس ابلاغیه سازمان توسعه تجارت، مرز زمینی میرجاوه، بنادر چابهار، بندرعباس، بوشهر و فرودگاه امام خمینی(ره) به عنوان مبادی ورودی مجاز برای واردات انبه‌ از پاکستان تعیین شده‌اند.
کد خبر 6f7383f2901541f19a481239e97f912b

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =