مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران با بیان اینکه تولید و صادرات تخم مرغ وضعیت خوبی دارد، گفت: از زمان واگذاری صادرات تخم مرغ به اتحادیه مرکزی در نیمه دوم شهریور ماه تا پایان آذر حدود 21 هزار تن تخم مرغ به کشورهای مختلف صادر شد.


هدایت‌الله اصغری مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران در مورد روند صادرات تخم‌مرغ گفت: تولید و صادرات تخم مرغ روند خوبی دارد و از زمان واگذاری کنترل و نظارت صادرات تخم مرغ در نیمه دوم شهریور ماه به اتحادیه مرکزی تا پایان آذرماه 20 هزار و 672 تن تخم مرغ به کشورهای مختلف صادر شده است.

وی با بیان اینکه هدف ما صادرات ماهانه 15 هزار تن تخم‌مرغ است، گفت: با افزایش کیفت تخم‌مرغ و بسته‌بندی مناسب و پایداری تولید و مداومت در صادرات می‌توان به این مهم دست یافت.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران با بیان اینکه به دلیل برخی وقفه‌‌ها در صادرات این محصول در گذشته کشورهای خریدار نسبت به تأمین تخم‌مرغ مورد نیازشان توسط ما تردید داشتند، گفت: به همین دلیل با شک اقدام به خرید از ما می‌کردند که با رفع مشکلات و مداومت و پایداری در تولید این مسئله حل و کشورهای مختلف با اطمینان بیشتری اقدام به خرید می‌کنند و حجم مراودات تجاری افزایش یافته است.

اصغری افزود: صادرات تخم مرغ با مجوز و از طریق اتحادیه صورت می‌گیرد و بخش‌زیادی از آن به کشورهای افغانستان، عراق، ارمنستان، تاجیکستان، عمران، کویت، بحرین و آذربایجان صادر می‌شود.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران مرکز با اعلام آمادگی برای صادرات تخم مرغ به روسیه، گفت: چندی پیش یک هیات روسی برای بازدید از روند تولید برخی محصولات به ایران آمد و با نشست‌هایی که با مسئولان دامپزشکی داشته احتمالا به زودی شرایط صادرات این محصول به کشور روسیه هم مهیا می‌شود.

وی از برنامه‌ریزی برای صادرات ماهانه 10 هزار تن تخم‌مرغ تا پایان سال خبرداد و گفت: بطور متوسط تقریبا ماهانه 20 هزار تن مازاد تولید داریم که باید 5 هزار تن آن را برای تنظیم بازار داخل ذخیره‌سازی کرد و حدود 10 هزار تن آن هم به کشورهای هدف صادر ‌شود و با فراهم شدن امکان صادرات به روسیه هم می‌‌توان بازار جدیدی برای 5 هزار تن تخم مرغ باقی‌مانده ایجاد کرد.

منبع:فارس
کد خبر 81adca6838f941b0934bb6c00d69bebe

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =