کشاورزی> مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: ۱۵۰ میلیارد ریال مانده مطالبات گندم‌کاران از سوی شرکت بازرگانی دولتی ایران تأمین شد تا به حساب کشاورزان واریز شود.

علی قنبری گفت: مبلغ 150 میلیارد ریال مانده مطالبات گندمکاران از سوی شرکت بازرگانی دولتی ایران تامین شد تا به حساب کشاورزان واریز شود.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران اظهار داشت: بیش از 94هزار میلیارد ریال برای برای خرید 8 میلیون و 80 هزار تن گندم در سالجاری به کشاورزان پرداخت شد. با خرید این مقدار گندم و پرداخت کامل بهای آن به گندمکاران، فصل خرید تضمینی سال 1394 به پایان رسید.

وی با اشاره به خرید 8 میلیون و 80 هزار تن گندم اعلام کرد: 1022 مرکز خرید مستقر در سراسر کشور در سال جاری توانستند، با تحویل گرفتن بیش از یک میلیون و 300 هزار محموله گندم از کشاورزان، فصل خرید تضمینی گندم داخلی را با موفقیت به پایان برسانند.

قنبری افزود: رقم پرداختی به کشاورزان مبلغ 94 هزار و 60 میلیارد ریال بوده است.

وی با بیان اینکه امسال حدود 400 هزار تن گندم دوروم نیز خریداری شده است، عنوان کرد: با توجه به مزیت نسبی صادرات گندم دوروم، شرکت بازرگانی دولتی ایران برنامه صادرات 400 هزار تن از این محصول را در دستور کار قرار داده است.

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران تصریح کرد: امسال علیرغم کاهش بارش‌ها، با ایجاد انگیزه و حمایت از کشاورزان، حدود یک میلیون و 400 هزار تن گندم بیشتر از سال گذشته در کشور خریداری شد، تا با وجود ذخایر استراتژیک این کالا، نیازی به واردات گندم برای تامین آرد مورد نیاز واحدهای خبازی نداشته باشیم.

 قنبری با اشاره به برنامه‌ی دولت تدبیر و امید برای حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان تاکید کرد: دولت در سالجاری گندم را به قیمت هر کیلوگرم 1155 تومان از کشاورزان خریداری کرد که با هزینه های جانبی قیمت تمام شده آن به 12500 ریال می رسد، ولی با قیمت 665 تومان به خبازان می دهد تا نان مصرفی مردم با قیمت پایین تری تامین شود.
منبع:فارس
کد خبر 9fdf35997b36459e8e3b54c1a31508e7

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =