دامپزشکی استان تهران ضمن اعلام اسامی ۳۱ جایگاه عرضه بهداشتی دام ویژه عید قربان از مردم خواست از ذبح غیربهداشتی دام جدا پرهیز کنند.

اداره کل دامپزشکی استان تهران در آستانه عید قربان طی اطلاعیه‌ای از مردم خواست درهنگام ذبح دام نکات بهداشتی را مورد توجه قرار دهند و از ذبح غیربهداشتی جدا خودداری کنند.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است؛

*شهروندان جهت تهیه دام  به مراکز مجاز عرضه بهداشتی دام مراجعه و از خرید دام زنده از کنار معابر عمومی و خیابان‌ها و افراد غیر مجاز خودداری کنند.

*باتوجه به مهیا بودن شرایط بهداشتی جهت ذبح دام و کنترل، بازرسی و معاینه بهداشتی توسط دامپزشکان در مراکز مجاز عرضه و قربانی دام، مردم از ذبح دام‌ها در معابر عمومی و خیابان و کوچه جدا پرهیز کنند.

*دامپزشکان در مراکز مجاز عرضه بهداشتی دام با لباس فرم مخصوص  آماده خدمت به مردم، بازرسی و معاینه بهداشتی دام قبل، حین و بعد از ذبح هستند.

*مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف اعم از عدم بازرسی و معاینه قبل، حین و پس از ذبح یاعرضه غیر بهداشتی و غیر مجاز دام، ‌موضوع را در اسرع وقت به اداره دامپزشکی شهرستان خود ویا ستادهای طرح ویژه نظارت بهداشتی عید قربان اطلاع دهند.

براساس این گزارش ۳۱ جایگاه عرضه دام در این ایام آماده خدمت رسانی به مردم هستند که از این تعداد جایگاه ۱۷ مرکز تحت پوشش شهرداری، ۹مرکز تحت پوشش بهزیستی و خیریه، ۵مرکز تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی است.

اسامی ۳۱ جایگاه عرضه دام بهداشتی ویژه عید قربان  ۹۴ در شهر تهران به شرح زیر است؛


کد خبر aa221eb2b49148c8bb82f28f47e0eb9f

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =