رییس اتحادیه توزیع کنندگان گوشت گوسفندی تهران گفت: صادرات مازاد نیاز داخلی گوشت گوسفندی و دام ایرادی ندارد اما باید با مدیریت صحیح صورت گیرد که تعادل قیمتی در یک‌سال گذشته دستخوش تغییر نشود.


علی‌رضا ملکی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: با خروج از فصل گرما حجم مصرف گوشت قرمز افزایش خواهد یافت که اگر صادرات به درستی مدریت نشود کاهش حجم گوشت در داخل کشور را به همراه خواهد داشت.

وی ادامه داد: در ماه‌های گذشته افت قیمت گوشت گوسفندی اتفاق افتاد که این موضوع نشات گرفته از عدم خروج دام از کشور بوده و در حال حاضر هر کیلو گوشت گوسفندی شقه بدون دنبه 26 هزار و 500 تومان تا 27 هزار تومان عرضه می‌شود.

رییس اتحادیه توزیع کنندگان گوشت گوسفندی تهران یادآور شد: در فصل جاری مازاد نیاز کشور وجود دارد و واردات گوشت در حد محدود صورت می‌گیرد در کنار آن گوشت صنعتی از کشور هند وارد می‌شود که کیفیت و قیمت آن نسبت به گوشت مصرفی پایین‌تر است.

وی در رابطه با تولید گوشت صنعتی در کشور گفت: گوشت صنعتی در داخل کشور آنچنان تولید نمی‌شود و اگر تولیدی صورت گیرد در واحدهای تولیدی سوسیس و کالباس مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ملکی تاکید کرد: گوشت منجمد شده افت کیفیت دارد و کشورهای همسایه ایران بیش تر به دنبال واردات دام زنده از ایران هستند که قیمت عرضه آن در داخل کشور کیلویی 10 تا 11 هزار تومان است.

رییس اتحادیه توزیع کنندگان گوشت گوسفندی تهران خاطرنشان کرد: هفت مهرماه سالجاری عید قربان با حجم بالای تقاضا دام زنده در پیش است.

وی گفت: در سال گذشته 55 هزار راس در عید قربان ذبح شد که احتمال می‌رود در سال جاری این میزان افزایش یابد.

به گزارش تسنیم در روزهای گذشته مجوز صادرات دام سبک(گوسفند) صادر شده است.
کد خبر 0536d1a05cb74013ba9a9e057ce94731

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =