صنایع غذایی> انتشار عکسی از کشتارگاه سگ در شبکه‌های اجتماعی و خبر استفاده از گوشت این حیوان در کارخانه‌های سوسیس و کالباس، واکنش و دلواپسی بسیاری از مردم را برانگیخت، اما مسئولان فرآورده‌های گوشتی کشور با دلایل متقن آن را رد کرده و به شدت نسبت به این موضوع اعتراض دارند.

دبیر انجمن صنایع فرآورده‌های گوشتی ضمن رد تمام اتهامات واردشده و بی‌پایه و اساس به صنعت سوسیس و کالباس، گفت: همکاران ما در خراسان رضوی، به پلیس فتا شکایت کرده و با جدیت این پرونده را دنبال می‌کنند.

مجید افلاکی با اشاره به اینکه مردم نباید بدون داشتن مستندات و مدارک قابل قبول، هر خبری را باور کرده و آن را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنند، افزود: افرادی که عکس کشتارگاه سگ را به کارخانه‌های فراورده‌های گوشتی ایران نسبت می‌دهند، بدون شک در راستای تشویش اذهان عمومی قدم برمی‌دارند و باید در دادگاه‌های قضایی پاسخگو باشند. شاید به این طریق بتوان انگیزه اصلی آنها را فهمید.

وی معتقد است: در برخی کشورهای آسیای جنوب شرقی، خوردن گوشت سگ عادی است و قطعاً عکس منتشرشده، مربوط به یکی از همین کشورها است، اما ارتباط دادن چنین عکسی به کشوری مانند ایران که فقط و فقط حیوانات حلال گوشت در کشتارگاه‌هایش ذبح می‌شود، کاری شرم‌آور و به دور از فرهنگ اسلامی و ایرانی است؛ آن هم در کشوری که دستگاه‌های نظارتی روزانه و به‌صورت سرزده از کارخانه‌ها بازدید کرده و مورد به مورد تمام مسائل را رصد می‌کنند.

به گفته دبیر انجمن صنایع فرآورده‌های گوشتی، در این میان سکوت دستگاه‌های نظارتی مانند دامپزشکی یا سازمان غذا و دارو، تأثربرانگیز است؛ زیرا این سکوت، مردم را به ورطه تردید می‌کشد و ادعای خاطیان را در ذهن جامعه پررنگ‌تر جلوه می‌دهد.

افلاکی خاطرنشان کرد: لازم است متولیان بهداشتی با ساخت فیلم‌های متنوع و انجام مصاحبه‌های مطبوعاتی، مردم را در این زمینه آگاه کرده و این شائبه‌ها را از بین ببرند؛ زیرا موضوع مسائل عمومی کشور در میان است و باید در راستای تنویر افکار عمومی، اقدامات لازم را انجام داد.

وی در پایان اظهار داشت: در خبر منتشر شده، نام شرکت مربوطه را نیز ذکر کردند که در فهرست اعضای این انجمن نیست؛ بنابراین در حال پیگیری هستیم تا ببینیم اصلا این شرکت وجود خارجی دارد، یا نه!؟

منبع:ایانا
کد خبر b39aca04b7714441bbcc14ab81c33a40

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • لاادری ۰۵:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۳
    0 1
    باسلام.برخلاف نظر دوستان از اونجایی که خودم بصورت مستقیم در تولیدفراورده های گوشتی بوده ام, اوضاع این صنعت رو وخیمتر از استفاده گوشت حیوانات نامتعارف و غیرشرعی میدانم.جهت اثبات نیازی به بازدید سرزده به واحد تولیدی نیست,تنها با نمونه گیری از بازار و آزمایش بافت شناسی موضوع روشن خواهد شد.که متاسفانه عمدا یا سهوا نادیده گرفته میشود