۰ نفر
۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۹
کشاورزی> تایلند برای اولین بار در طی ۱۰ سال گذشته قراردادی برای فروش ۵۰ تا۱۰۰ هزار تن برنج سفید به ایران منعقد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بانکوک پست، بانکوک برای اولین بار در طی 10 سال گذشته قراردادی برای فروش 50 تا100 هزار تن برنج سفید به ایران در طی یک تا دو ماه آینده منعقد کرد.

سومبات گالرمووتینان، رئیس شرکت برنج گلدن آسیا اعلام کرد، این شرکت قبلا به توافقی برای فروش برنج به دولت ایران دست یافته بود. این توافق پس از بازدید کارشناسان وزارت بهداشت ایران از کارخانه برنج این شرکت در سال گذشته میلادی حاصل شده بود.

تقاضای اولیه ایران 50 تا 100 هزار تن برنج سفید 5 و 100 درصد است.

این شرکت از بانک صادرات-واردات تایلند خواسته تا در زمینه پرداخت و تسویه رقم این قرارداد که احتمالا حدود یک ماه به طول خواهد انجامید، مساعدت نماید. احتمالا این محموله طی یک تا دو ماه آینده یا قبل از ژوئن امسال انجام خواهد شد.

گالرمووتینان افزود: «این سفارش خرید خبری خوب برای تایلند است و پس از همکاری نزدیک بین دولت و بخش خصوصی برای از سرگیری صادرات برنج تایلند به ایران پس از 10 سال حاصل شده است.»

در گذشته، ایران سالانه 700 هزار تا یک میلیون تن برنج از کشورهای دیگر وارد می کرد و حدود 300 هزار تن از این میزان برنج از تایلند تامین می شد.

با کاهش تحریم های ایران، تایلند و ایران یادداشت تفاهمی را در اوایل سال 2016 میلادی برای از سرگیری واردات 300 هزار تن برنج به ارزش 4.3 میلیارد بهات امضا کردند.

منبع:تسنیم

کد خبر bd7f10db772f4394ae64a5f7e7a21012

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =