کشاورزی> وزیرجهاد کشاورزی با عذرخواهی از گندمکاران طلب کار از دولت به دلیل تاخیر در پرداخت پول گفت: بزودی پول این بخش تامین خواهد شد چراکه فصل کشت بوده و دوباره باید برای خریدن نهاده ها باید هزینه پرداخت کنند.


محمود حجتی در حاشیه نشست هیات دولت با تاکید بر اینکه پول گندمکاران هر چه زودتر پرداخت می شود، افزود: خوشبختانه 7 میلیون و 850 هزار تن گندم تا امروز خریداری شده که این مقدار به 8 میلیون تن خواهد رسید.

وی گفت: متاسفانه به خاطر مشکلاتی که در تامین نقدینگی پیدا شد، حدود 7 هزار میلیارد تومان از وجه گندم را به گندمکاران پرداخت کردیم و حدود 2 هزار میلیارد تومان بدهکار هستیم.

حجتی خاطر نشان کرد: با توجه به تمهیدات دولت و همکاری بانک های دولتی و خصوصی امروز حدود 200 میلیارد تومان دریافت و در اختیار بانک کشاورزی قرار گرفت.

وی اظهار امیدواری کرد که وزارت جهاد کشاورزی بتواند روزانه این کار را ادامه دهد تا هر چه زودتر وجه گندم به کشاورزان پرداخت شود.

حجتی اظهارداشت: با وجود کاهش بارش ها خرید تضمینی گندم بیشتر شده است.

وی همچنین از تهیه طرح توسعه تولید دانه های روغنی، برنج، پنبه، شکر، گندم و جو خبر داد و گفت: این طرح وقتی تصویب شود، ابلاغ خواهد شد.

حجتی در مورد وضعیت قیمت مرغ هم اظهار کرد: از یک سال قبل تا حالا گفته‌ام که قیمت مرغ برای مصرف‌کننده باید حدود هفت هزار تومان باشد و الان هم بیشتر از این نیست.

منبع:ایانا
کد خبر c302b105d0a24202888e2195178ba3a6

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =