نایب رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران در حالی از عطش بازارهای روسیه برای مواد غذایی ایرانی خبر داد که رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی نیز با انتقاد از "کشاورزی هراسی" در کشور، گفت: متاسفانه این موضوع تا پشت در هیات دولت هم آمده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن جلال پور در مراسم روز جهانی غذا گفت: صنعت غذا در ایران هم اکنون حدود 15 درصد از اشتغال در بخش صنعت و 16 درصد از سرمایه گذاری در این بخش را به خود اختصاص می دهد که ارزشی حدود 15 هزار میلیارد ریال دارد.

نایب رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران افزود: تا پایان سال 92، 2.9 درصد از تولید ناخالص داخلی کشور را صنعت غذا تامین کرده که منجر به اشتغال پایدار و تامین بخش عمده ای از مایحتاج کشور شده است.

وی تصریح کرد: متاسفانه در سال‌های گذشته عدم تامین نقدینگی و زنجیره ناقص مالیات بر ارزش افزوده مشکلات زیادی را برای این صنعت به وجود آورده است به نحوی که بخش صنایع غذایی تا سه برابر میزان تعیین شده مالیات بر ارزش افزوده می پردازد.

جلال پور از عطش بازار روسیه برای استفاده از مواد غذایی ایران خبر داد و خاطرنشان کرد: هم اکنون زمان آن فرا رسیده که تولیدکنندگان صنعت غذایی در ایران بتوانند حضور جدی در بازار این کشور داشته باشند و امیدواریم که در سال 2015 نیز بر اساس یک برنامه مدون سهم مناسبی از بازار این کشور را در تصاحب شرکت های ایرانی قرار دهیم.
کد خبر cc1da3bc410d4a648b8f392fd88f9e0c

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =