صنایع غذایی> در حالی که رییس کارگروه صنایع غذایی اتاق بازرگانی ایران از اخذ عوارض غیر قانونی واردات روغن خام و پیگیری سازمان بازرسی کشور به موضوع خبر داده است، دبیر انجمن روغن نباتی اعلام کرد: اخذ عوارض از واردات روغن خام قانونی و بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار است.

ابوالحسن خلیلی گفت: پس از واگذاری خرید دانه‌های روغنی از سوی وزارت جهاد کشاورزی به انجمن روغن نباتی، کارگروه ستاد تنظیم بازار مصوب کرد که برای جبران ضرر و زیان کشاورزان، کیلویی 70 تومان عوارض از واردات روغن خام اخذ و به تولیدکنندگان پرداخت شود که تاکنون بر این اساس عمل شده است.

وی افزود: دلیل ورود و پیگیری سازمان بازرسی کشور نیز این بوده که مسئولان این سازمان معتقدند که باید مصوبه ستاد تنظیم بازار در خصوص اخذ عوارض واردات روغن خام در شورای اقتصاد نیز به تصویب می‌رسید اما اخذ این عوارض از سوی انجمن روغن نباتی کاملا قانونی و بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار انجام شده است.

دبیر انجمن روغن نباتی با بیان اینکه عوارض اخذ شده از واردکنندگان روغن خام به تولیدکنندگان دانه‌های روغنی پرداخت شده است، اظهارکرد: از ابتدای امسال تاکنون حدود 129 هزار تن انواع دانه‌های روغنی از کشاورزان خریداری شده است که می‌توان به حدود 44 هزار تن کلزا، 2000 تن گلرنگ، 82 هزار تن سویا و 1000 تن دانه آفتاب‌گردان اشاره کرد.

خلیلی گفت: بهای محصول تولیدکنندگان کلزا، گلرنگ و دانه‌ آفتاب‌گردان به کشاورزان پرداخت شده و در حال پرداخت بهای سویا به کشاورزان هستیم.

منبع:ایسنا
کد خبر cf1c145bd8be448aa84faf02de53605c

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =