نمایشگاه مواد غذایی> متاسفانه حضور پرتعداد شرکت‌های خارجی فروشنده کالا در نمایشگاه اگروفود امسال، برخلاف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مورد تایید مدیران ارشد نظام است که بر فراهم آوردن شرایط و زمینه برای تولید صادرات محور تاکید دارند.

به گزارش ایلنا؛رئیس سندیکای صنایع کنسروسازی کشور با انتقاد از حضور شرکت‌های خارجی فروشنده محصول نهایی در بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی صنایع کشاورزی، مواد غذائی، ماشین آلات و صنایع وابسته گفت: باید از مسئولانی که حضور شرکت‌های خارجی فروشنده کالا را  در این نمایشگاه تایید کردند، توضیح خواست. چرا که نمایشگاه آگروفود به ویترین فروش کالاهای خارجی بدل شده است.

 احمد آزادمرد با گلایه از حضور بیش از 760 شرکت خارجی که بخش اعظم آن فروشنده کالاهای مشابه تولید داخل بودند در نمایشگاه «ایران آگروفود» گفت: در شرایطی که بخاطر مشکلات مختلف، نیمی از واحدهای تولیدکننده غذا به ویژه واحدهای کنسروسازی تعطیل شده‌اند، چرا باید یک نمایشگاه داخلی محلی برای عرضه و نمایش توانمندی‌ها و محصولات کشورهای خارجی باشد؟

وی ادامه داد: آیا نباید در مرحله نخست نمایشگاه‌ها از جمله نمایشگاه آگورفود، محلی برای عرضه توانمندی و ارائه محصولات تولید ملی باشد.

آزادمرد با تاکید بر اینکه نمایشگاه صنایع غذایی همانند ویترینی است که محصولات داخلی برای معرفی به کشورهای دیگر در آن  به نمایش در می‌آید، اظهار داشت: متاسفانه حضور پرتعداد شرکت‌های خارجی فروشنده کالا در نمایشگاه اگروفود امسال، برخلاف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مورد تایید مدیران ارشد نظام است که بر فراهم آوردن شرایط و زمینه برای تولید صادرات محور تاکید دارند.

رئیس سندیکای صنایع کنسروسازی تاکید کرد: بنده از مسئولانی که حضور این تعداد شرکت خارجی را تایید کرده‌اند، به‌شدت انتقاد دارم و بر توضیح خواستن از این مسئولین اصرار دارم. از جمله مجلس دهم می‌تواند این موضوع را به عنوان را یکی از مسائل مهم صنعت بزرگ غذای کشور در دستور کار قرار دهد و از مسئولان مربوطه توضیح بخواهد.

به گفته این فعال صنعت غذا، در سیاست‌ها و فرمان 24 ماده‌ای اقتصاد مقاومتی بر صادرات و حمایت از تولیدملی بارها تاکید شده و این در حالی است که برخی مسئولان با تایید حضور شرکت‌های خارجی در نمایشگاه امسال، عملا اقدام به تسریع روند واردات محصولات خوراکی به کشور کرده‌اند.

این فعال صنعت غذای کشور با بیان اینکه حضور شرکت‌های خارجی در نمایشگاه اگروفود امسال به معنای این است که آنها می‌خواهند در بازار مواد غذایی کشور سهم قابل ملاحظه‌ای بدست آورند، تاکید کرد: با ورود شرکت‌های خارجی فروشنده محصول نهایی به بازار داخلی مواد غذایی، عملا مقداری از محصولات وطنی مواد غذایی بدون مصرف کننده می‌ماند و این منجر به  پایین آمدن میزان تولید در واحدهای صنایع غذایی کشور خواهد شد.

رئیس سندیکای صنایع کنسرو سازی با اظهار نگرانی از ورود  بیشتر  خارجی فروشنده کالا به بازار مواد غذایی کشور گفت: در صورت کاهش تولید، واحدهای بیشتری در بخش غذا تعطیل شده و بر شمار  بیکاران کشور نیز افزوده خواهد شد. این در حالی است که مشکل بیکاری یکی از مهمترین معضلات کشور محسوب می‌شود و در این شرایط حمایت از تولیدکنندگان داخلی و صنعتگران ایجادکننده شغل الزامی است.
کد خبر d954cc1d0d8b40b2aced0b529a6ec823

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =