وزیر جهاد کشاورزی گفت: در نامه ای که دهم فروردین امسال به بخش بازرگانی خارجی وزارت صنعت، معدن و تجارت نوشتم خواهان امتناع از ثبت سفارش و ممنوعیت واردات شکر شدم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از واحد مرکزی خبر،محمود حجتی افزود: موضوع ثبت سفارش واردات به وزارت صنعت، معدن و تجارت مربوط می شود.

وی گفت: سال گذشته بیش از دو برابر نیاز شکر وارد شد.

حجتی افزود: با بررسی که ما انجام دادیم امسال بیش از 600 هزار تن شکر از نیشکر و 700 هزار تن از چغندرقند تولید خواهیم داشت.

وی گفت: امسال کارخانجات 4 میلیون و 400 هزار تن چغندرقند از کشاورزان خریده اند و بیش از 600 هزار تن شکر نیز از سال گذشته وجود دارد که با این وضع دیدیم اگر شکر وارد هم نشود هیچ مشکلی نداریم.

وزیر جهادکشاورزی افزود: از طرفی قیمت شکری که هم اکنون وارد شده در مقایسه با قیمت تضمینی که دولت مصوب کرده بیشتر می شود.

حجتی گفت: این افزایش قیمت با وضع تعرفه ای، قیمت ارز، قیمت جهانی و قیمت های تمام شده در داخل کشور قابل بررسی است.

وی در ادامه افزود: در 9 ماهه گذشته حدود 830 هزار تن شکر وارد شده ،اما این شکرهایی است که براساس ثبت سفارش سال قبل بوده است.

حجتی در پاسخ به سوالی در باره اظهار نظر وزیر صنعت ، معدن و تجارت در جلسه دو هفته پیش مجلس در باره ممنوعیت و ثبت سفارش نشدن واردات شکر گفت: وزارت صنعت قطعا در جلوگیری از واردات شکر به تعهدات خود عمل کرده است.

وی افزود: ما موضوع جلوگیری واردات شکر را تا توازن در تولید، عرضه و مصرف پیگیری می کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی در پایان گفت: موضوع جلوگیری از واردات شکرهای ثبت سفارش شده نیز به مقررات تجارت خارجی بر می گردد و مسئولین ذیربط باید در این باره پاسخ دهند.
کد خبر f6d1e5c990b742658641ded957a1b12d

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =