مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از تصمیم گیری درباره قیمت خرید تضمینی گندم تا پایان شهریور خبر داد و گفت:تصمیم گیری درباره قیمت جدید نان با دولت است.در ضمن ذخیره سازی ۴ کالای اساسی تا نوروز ۹۴ انجام شده است.


عباس قبادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: شرایط ذخیره سازی برنج، روغن، گندم و شکر در سال‌جاری نسبت به چند سال اخیر بی سابقه و عالی است و می توان مدعی بود تا پایان ایام عید نوروز سال آینده جوابگوی نیاز کشور است.

وی با اشاره به این که ذخیره سازی توسط بخش خصوصی و دولتی انجام شده است، ادامه داد: فعلا بحث خاصی در رابطه با افزایش قیمت نان مطرح نیست اما از جهت قانونی و کاهش فاصله قیمت گندم، آرد و نان دولت باید در رابطه با آن تصمیم بگیرد.

او تاکید کرد: طبق توافق وزرای صنعت، معدن و تجارت و کشاورزی وظایف و اختیارات شرکت بازرگانی دولتی ایران همچنان زیر نظر وزارت صنعت پیگیری می‌شود و این در حالی است که این وظایف در شهرستان‌ها به وزارت جهاد کشاورزی واگذار شده است.

قبادی افزود: اجرای قانون انتزاع در آغاز مشکلاتی را به همراه دارد که با گذر زمان و تدبیر صحیح این مشکلات به حداقل خواهد رسید.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: خرید گندم داخلی تا پایان شهریورماه ادامه خواهد داشت و تا به امروز 5 میلیون و 600 هزار تن خریداری شده و هزینه بیش از 5 میلیون تن از آن پرداخت شده است.
کد خبر ذخیره بی‌سابقه برنج، گندم، روغن و شکر تا پایان نوروز ۹۴

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =