وزارت صنعت، معدن و تجارت به نمایندگی از دولت به طور رسمی از واردکنندگان کالاهای اساسی درخواست کرد تا در صورت توانایی، برای عقد قرارداد واردات گندم به شرکت بازرگانی دولتی ایران مراجعه کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، در پی گسترده شدن ابعاد رانت 650 میلیون یورویی وزارت صنعت، معدن و تجارت به یک تاجر خاص، حال این وزارتخانه به نمایندگی از دولت اعلام کرده است که حاضر است با تمامی واردکنندگان کالاهای اساسی حائز شرایط، قرارداد منعقد کند.

بر این اساس، شرکت بازرگانی دولتی ایران مسئولیت یافته تا با تمامی واردکنندگان کالاهای اساسی مقتدر برای واردات گندم، قرارداد همکاری امضا کند. در اطلاعیه ای که این شرکت به واردکنندگان کالاهای اساسی ارسال کرده، آمده است: شركت بازرگاني دولتي ايران آمادگي دارد در راستاي تهيه، تأمين و تنظيم بازار كالاهاي اساسي و مورد نياز كشور از جمله گندم، با آن دسته از شركتهاي بخش خصوصي كه توانايي واردات گندم را دارند، قرارداد خريد منعقد کند.

بر اين اساس، شركت‌هاي توانمند و داوطلب بخش خصوصي مي توانند در فضايي رقابتي و آزاد و در صورت دارا بودن شرايط لازم با مراجعه به اين شركت و عقدقرارداد فروش، نسبت به واردات گندم اقدام كنند.

به گزارش مهر، احمد توکلی نماینده مجلس ظرف ماه‌های گذشته، وزارت صنعت، معدن و تجارت را متهم به ارایه رانت 650 میلیون یورویی به یک واردکننده کالاهای اساسی کرده و اعلام کرده بود که در شرایط فعلی ارزی کشور که بسیاری از واردکنندگان از دسترسی به ارز دولتی محروم هستند، وزیر صنعت با ارسال نامه ای به بانک مرکزی رانت مذکور را به این واردکننده خاص ارایه کرده است. موضوعی که البته محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت، آن را قبول ندارد.

البته شرکت بازرگانی دولتی ایران پیش از این نیز فراخوانی در این باره صادر کرده بود که تاکنون اجرایی نشده بود اما فراخوان جدید به طور رسمی به واردکنندگان کالاهای اساسی اعلام شده است.
کد خبر فراخوان جدید دولت به همه واردکنندگان کالاهای اساسی

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =