وزارت صنعت، معدن و تجارت به نمایندگی از دولت به طور رسمی از واردکنندگان کالاهای اساسی درخواست کرد تا در صورت توانایی، برای عقد قرارداد واردات گندم به شرکت بازرگانی دولتی ایران مراجعه کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، در پی گسترده شدن ابعاد رانت 650 میلیون یورویی وزارت صنعت، معدن و تجارت به یک تاجر خاص، حال این وزارتخانه به نمایندگی از دولت اعلام کرده است که حاضر است با تمامی واردکنندگان کالاهای اساسی حائز شرایط، قرارداد منعقد کند.

بر این اساس، شرکت بازرگانی دولتی ایران مسئولیت یافته تا با تمامی واردکنندگان کالاهای اساسی مقتدر برای واردات گندم، قرارداد همکاری امضا کند. در اطلاعیه ای که این شرکت به واردکنندگان کالاهای اساسی ارسال کرده، آمده است: شرکت بازرگانی دولتی ایران آمادگی دارد در راستای تهیه، تأمین و تنظیم بازار کالاهای اساسی و مورد نیاز کشور از جمله گندم، با آن دسته از شرکتهای بخش خصوصی که توانایی واردات گندم را دارند، قرارداد خرید منعقد کند.

بر این اساس، شرکت‌های توانمند و داوطلب بخش خصوصی می توانند در فضایی رقابتی و آزاد و در صورت دارا بودن شرایط لازم با مراجعه به این شرکت و عقدقرارداد فروش، نسبت به واردات گندم اقدام کنند.

به گزارش مهر، احمد توکلی نماینده مجلس ظرف ماه‌های گذشته، وزارت صنعت، معدن و تجارت را متهم به ارایه رانت 650 میلیون یورویی به یک واردکننده کالاهای اساسی کرده و اعلام کرده بود که در شرایط فعلی ارزی کشور که بسیاری از واردکنندگان از دسترسی به ارز دولتی محروم هستند، وزیر صنعت با ارسال نامه ای به بانک مرکزی رانت مذکور را به این واردکننده خاص ارایه کرده است. موضوعی که البته محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت، آن را قبول ندارد.

البته شرکت بازرگانی دولتی ایران پیش از این نیز فراخوانی در این باره صادر کرده بود که تاکنون اجرایی نشده بود اما فراخوان جدید به طور رسمی به واردکنندگان کالاهای اساسی اعلام شده است.
کد خبر فراخوان جدید دولت به همه واردکنندگان کالاهای اساسی

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =