۰ نفر
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۵
صنایع غذایی> دبیر انجمن افزودنی های صنایع غذایی در خصوص سلامت رنگ‌هایی که به تنقلات همچون پفک افزوده می‌شود، گفت: این رنگ‌ها مورد تایید وزارت بهداشت است.

پرویز جهانگیری  با بیان این‌که 90 درصد افزودنی‌ها از منابع طبیعی تامین می شوند، اظهار کرد: موادی که به عنوان رنگ به پفک، بستنی و دیگر خوراکی‌ها اضافه می‌شود جزو رنگ‌های مجاز و خوراکی است.

وی با بیان این‌که در بسیاری از کشور‌های دنیا برای این رنگ‌ها محدودیت مصرف وجود دارد، گفت: اگر این رنگ‌ها به میزان استاندارد مورد استفاده قرار گیرد، هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند.

دبیر انجمن افزودنی‌های صنایع غذایی با اشاره به رنگ‌های مجاز خوراکی اظهار کرد: این رنگ‌ها دو نوع هستند که یک نوع آنها از معدن و طبیعت به دست می‌آید و نوع دیگر از مشتقات نفتی حاصل می‌شود.

وی با بیان این‌که برای رنگ‌های خوراکی در صنایع غذایی حد مجازی تعریف شده است، گفت: اگر در حد مجاز از این رنگ‌ها استفاده شود مشکلی ایجاد نخواهد شد.

جهانگیری با بیان این‌که رنگ پفک و سایر مواد خوراکی که وزارت بهداشت آن را تایید کرده طبیعی است، افزود: رنگ پفک به دلیل طبیعی بودن جذب بدن نمی‌شود و مشکلی برای فرد ایجاد نمی‌کند.

دبیر انجمن افزودنی‌های صنایع غذایی در خصوص لبنیات و موادی که برای غلظت لبنیات استفاده می‌شود، گفت: افزودنی‌هایی که برای غلظت لبنیات به کار می‌رود منشأ گیاهی دارد که عمدتا از نشاسته تشکیل می‌شود.

وی با بیان این‌که این افزودنی نه تنها مضر نیستند بلکه فوایدی نیز دارند، اظهار کرد: افزودنی‌هایی که به لبنیات اضافه می‌شوند، نوعی فیبر هستند و هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کنند.

جهانگیری با بیان این‌که فیبر جذب بدن نمی‌شود، اظهار کرد: فیبر چربی و کلسترول را به خود جذب و از بدن خارج می‌کند و هیچ مشکلی برای فرد ایجاد نمی‌کند.

منبع:ایسنا
کد خبر 20ab32ea932f4cffbe707438ab1a340e

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =