گذشته در خود چه دارد! که این چنین در پی اش می رویم؟ چه دارد که هر آنچه در درون اش باشد، خوب یا بد را، یکدست می کنیم و همواره از آن به نیکی یاد می کنیم؟ ندیده ایم که عموما" بگویند آن حوض های آبی پر از ماهی، آن کوچه- باغ ها با درهای چوبی و ارسی های رنگی، آن غذاهایی که رایحه اش هر شکم سیری را گرسنه می کرد، آن عطر کندرها و عودها چه بی معنا بودند. اما، یاد تمام آنها را چه آنهایی که گویی زیر خروارها خاک، زیر تیک و تاک بی رحم زمان خفته اند، به خیر کرده ایم.
چه نقل قول ها، چه ضرب المثل هایی که نگفته ایم از زبان آقاجان ها و مادربزرگ هایمان....چقدر خانه هایشان با آن حوض های آبی که هندوانه ایی یا سیبی دورنش غلت می خورد دوست داشتیم...آن یاس های رازقی که لای روزنامه ای خشک می شدند و صدای آوازخوانانی که از رادیو قدیمی شان، انگار خوش تر به گوش می رسید و زمان هر چه بیشتر در حق ما بدی می کند ما خود را بیشتر با کج تابی هایش منطبق می کنیم. و امروز بعد از گذشت تمام آن سالهای خوب کلبه ای ساخته ایم که بار دیگر"خانه ای قدیمی" را به ذهن هایمان می آورد. کلبه ای به نام "خانجون" که شیشه های رنگی دارد، صدای آب در حوض کوچک اش در گوش می پیچد و غذاهای خوش طعم اش یادآور همان طعم و مزه ای است که از زیر زبانمان بیرون نمی رود.

تاریخچه:
این جا، خانه دوم ما و میهمانان خانجون است.
تجربه لذیذ و به یاد ماندنی غذاهای آذری و گیلانی
با شعار «قدمتون رو چشم خانجون» انقدر دلتون می خواهد مهمان سفره خانجون شوید که محاله بتوانید به راحتی از در این رستوران گذر کنید و وارد نشوید.
 یک زوج، با تجربه ای کاملا" خانوادگی و  متفاوت ، رستورانی را در حوالی ونک راه اندازی کرده اند که تنها هدفشان یادآوری ایام خوش کودکی در کنار مادربزرگ ها و پدربزرگ ها بوده و فاصله با دنیای مدرن امروزی بوده است. رستورانی که با غذاهایی که توسط دو مادر ( مادر شوهر ، مادر زن) طبخ می شود کاملا" رنگ و بوی ایام گذشته را دارد و  احساس راحتی و آرامش در این رستوران مثال نزدنی است.
همه چیز از یک سیزده بدر شروع شد! خانواد ه ها کنار هم جمع شده بودند تا آخرین روز تعطیلات سال نو را کنار هم سپری کنند. اما مگر می شد به راحتی از کنار دست پخت مادر و مادر همسر گذشت. مادر با غذاهای آذری و مادر همسر هم با غذاهای خوش آب و رنگ شمالی. اصلا" همان جا بود که فکری در ذهن مدیر این رستوران شکل گرفت. همان جا بود که دو خانواده تصمیم گرفتند تا پشت به پشت هم وارد کاری جدی شوند.
علیرضا جوادپور که سالهاست در کار دیگری دارای سابقه است تصمیم گرفت وارد تجربه ای نو شود و رستورانی را راه اندازی کند که کاملا" خانوادگی اداره شود البته مدیریت داخلی آن با پدر همسر ایشان می باشد و ایشان کماکان در حرفه اصلی خود دچار فعالیت هستند.
خانجون اسم جذاب و نوستالوژیکی است. اینجا رستوران کوچک اما خاصی است. از دکورش گرفته تا غذایی که دست مردم داده می شود همه و همه خاص است. در انتخاب نام کاملا" دقت شده و با حساسیت خاص انتخاب شده. قطعا" همه ما از خانم بزرگ ها و آقا بزرگ هامان خاطراتی در ذهن داریم که با تفکر به آن با آهی از ته دل به یادشان خواهیم بود. اینجا دقیقا" همان جایی است برای زنده کردن خاطرات کهن از صندوقچه دل.
در این رستوران خانوادگی تمام غذاها خانگی و محلی است. غذاهای شمالی مانند میرزاقاسمی، باقالاقاتوق، ترشی تره و ... آذری مانند کوفته تبریزی، آش دوغ و ... تا دیزی و کباب دیگی و... پخت می شود که البته این غذاها توسط مادر و مادر همسر مدیریت این رستوران تهیه می گردد.

وقتی وارد رستوران خانجون می شوید اولین چیزی که مشتری را به تسخیر خودش در می آورد، فضای خاص، قدیمی و زیبایی است که به وسیله دکورهای خاص، تزئین شده اند. مدیر این رستوران به اسباب و وسایل قدیمی علاقه خاص دارد. بسیاری از دکورهای قدیمی که در این رستوران مورد استفاده قرار گرفته است از وسایل خانجون، می باشد اما تعدادی از دوستان و گاهی مشتریان دست به کار شده اند و وسایل قدیمی را به این رستوران آورده اند. به طور مثال وقتی وارد این رستوران می شوید توجه شما به یک دوچرخه بسیار قدیمی، از همان اولین دوچرخه هایی که وارد ایران شدند جلب می شود که سوغاتی است از اصفهان.

در این جا سعی شده وقتی مشتری وارد این رستوران می شود کاملا" احساس خوبی داشته باشد و برای لحظاتی که مهمان خانجون هستند احساس آرامش و راحتی داشته باشند. اینجا همانند یک باغچه کوچک و خودمانی است و این رستوران از نظر کیفیت غذا و دکور واقعا" متفاوت از ما بقی رستوران های هم سبک خود می باشد. این رستوران با فضا و غذاهای خاص منجر به جذب مخاطبین خاص نموده و بسیاری از هنرمندان و موسیقی دانان مهمان خانجون می شوند. کار بسیار جالب دیگر مدیریت این رستوران گرفتن عکسهای یادگاری از مشتریان است. حتما" به خاطر داشته باشید که عکس یادگاری خود را دریافت کنید. کلا" فضای خانجون فضایی است که مشتریان آن را خانه دوم خود می خوانند و جالب است بدانید آنقدر برخورد مدیران و فضا گرم و صمیمی است که برخی از مشتریان بی اختیار در جمع کردن میز و لوازم کمک می کنند و می گویند احساس کردیم بر سر سفره نشسته ایم و شما میزبان ما هستید.


 در این رستوران کاملا" از سبک مدرن و مجازی امروز فاصله گرفته شده و حتی المقدور سعی شده از لوازم لوکس و تکنولوژی استفاده نشود. به طور مثال در حساب و کتاب شما اصلا" متوجه دستگاه رایانه نشده و فقط چرتکه ای قدیمی را به چشم خواهی دید. اصولا" این رستوران که دیر زمانی نیست که به فعالیت خانوادگی پرداخته اقدام به تبلیغات خاصی نکرده و اصولا مشتریان با تبلیغات کلامی این رستوران را که در مرکز خرید آفتاب است پیدا می کنند. اما مطمئن باشید برای بار اول که به منزل خانجون می روید بی اختیار می خواهید هفته ای یکبار به این خانه قدیمی سری بزنید .

اصولا" به دلیل محدودیت جا این رستوران به خصوص در ظهر رزرو می باشد پس به خاطر داشته باشید حتما" قبل از تشریف فرمایی با منزل خانجون تماس بگیرید.
لازم به ذکر است که مواد اولیه غذاها کاملا" محلی می باشد و از شهر خاص خودش تهیه می گردد. در گوشه ای از این رستوران شما با پلاک 7 روبرو می شوید این عدد برای مدیر رستوران عدد شانس می باشد و بسیاری از اتفاق های خوب ایشان در این تاریخ برایشان رخ داده است.

منو
پایه ی غذایی رستوران خانجون غذاهای گیلکی و آذری و البته غذاهای سنتی ایرانی است. یعنی در این رستوران از استان آذربایجان تا گیلان هر چه بخواهید پیدا می کنید. اما خب اگر اهل غذاهای گیلکی باشید بهتر است کباب ترش و یا باقالاقاتوق با برنج و ماهی شور را امتحان کنید. در ابتدا خانجون از مهمانان خود با نان سنگک و پنیر و سبزی پذیرایی می کند. در این رستوران پیش غذاهای فوق العاده سرو می شود. مزه سوپی آذربایجانی البته با کمی تندی و یا آش دوغ فوق العاده می باشد. در منوی این رستوران  7 تا پیش غذای محلی وجود دارد ، و با غذای کامل برای هر نفر حول و حوش 25 تومان هزینه برمی دارند. البته اگر یک نفر بخواهد دلی از غذا دربیاورد و همه بخش های غذایی مثل پیش غذا، غذای اصلی، دوغ محلی و سالاد شیرازی و ماست محلی همراه با خیار و نعناع و شوید تازه را امتحان کند.    خاص ترین غذا در این رستوران بشقاب مخصوص خانجون است که ترکیبی از غذاهای آذری و گیلانی است البته این غذا غذایی دو نفره است و ترکیب دلمه برگ و کوفته تبریزی و میرزاقاسمی و کشک بادمجان است. تزئین و طعم سنتی این غذا  واقعا" لذت بخش و  به یاد ماندنی است.

پر طرفدارترین غذاها:
در این رستوران غیر از غذاهای آذری و گیلانی پر طرفدارترین غذاها باقالی پلو با گردن و ماهیچه آن می باشد. البته اگر طعم پیاز را دوست ندارید حتما" به خاطر داشته باشید می بایست از قبل متذکر شوید که بر روی ماهیچه و یا گردن سس پیاز ریخته نشود. بعد از صرف غذا حتما" برای هضم آن چایی آلبالو و یا شاه توت و تنقلات خاص خانجون را میل کنید چون این چایی ها  از میوه کاملا" طبیعی تهیه شده و طعم فوق العاده ای دارد .

 
ابتکارت این رستوران:
گرفتن عکس یادگاری از میهمانان خود و چاپ لحظه ای آن است. موسیقی فوق العاده نوستالوژیک و دفترچه خاطرات قدیمی است که می توانید با نظرات و انتقادات و پیشنهادات خود به مدیریت رستوران خانجون کمک کنید .

تلفن: 88601120،88045017،88045018
آدرس: ونک - خیابان خدامی -خیابان آفتاب - مرکز خرید آفتاب

کد خبر 26258

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • sara ۲۰:۴۷ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۲
    0 0
    برخوردشون با مشتریان خیلی بده