مواد غذایی> نماینده اتحادیه گوشت گوسفندی، از توقف توزیع این محصول توسط دولت در هفته اخیر خبر داد.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با اعلام این خبر گفت: توزیع گوشت گوسفند، در مقطع کوتاهی توسط شرکت پشتیبانی اتفاق افتاد، اما چون ادامه‌دار نبود، قیمت این محصول دوباره به همان وضعیت دو هفته قبل برگشت.

علی‌اصغر ملکی با اشاره به اینکه تقریبا از اردیبهشت‌ماه سال آینده، بره‌های جدید وارد بازار می‌شود، افزود: همکاری شرکت پشتیبانی باید حداقل تا آخر فروردین ماه ادامه می‌یافت تا بتواند بازار را کنترل کرده و مانع از افزایش بیش از حد قیمت شود.

به گفته وی، یکی از مهم‌ترین دلایل کمبود گوشت در نیمه دوم سال، به غیر از صادرات دام زنده، به بره ماده‌هایی مربوط می‌شود که با وزن‌های پایین و قبل از آبستن شدن در ماه‌های اردیبهشت تا تیر کشتار می‌شوند. این باعث می‌شود که جایگزینی برای شش ماهه دوم سال نبوده و تعداد دام افت کند. البته در این مورد با استاندار تهران جلسات متعددی داشته و موارد مقتضی را تذکر داده‌ایم.

ملکی در واکنش به ادعای رئیس شورای تأمین‌کنندگان دام زنده، مبنی بر ارسال لاشه گوسفند توسط برخی از قصاب‌های پایتخت برای جلوگیری از کاهش قیمت گوشت، عنوان کرد: ما در استان تهران، دام چندانی نداریم و عمده دام این منطقه از شهرستان‌های مختلف به ویژه کردستان، تامین می‌شود. حال چطور ممکن است قصاب‌ها با صرف هزینه حمل و نقل، دوباره دام را از تهران خارج کنند؟ بنابراین چنین ادعایی نمی‌تواند صحت داشته باشد.

منبع:ایانا
کد خبر 2b14519decf445f2834b29480593f0a3

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =