معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در حال حاضر مصرف نمک در ایران سه برابر مورد نیاز است که می‌توانیم با بهبود صنعت غذایی،این مشکل را مرتفع کنیم.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ؛ دکتر رضا ملک‌زاده در نشست با فعالان عرصه پژوهش و کسب و کار حوزه صنعت و سلامت استان مرکزی، گفت: 50 درصد از ایرانی‌ها در سن 50 سالگی به فشار خون مبتلا می‌شوند که مهم‌ترین عامل در سکته قبلی به شمار می‌رود.

وی گفت: در حال حاضر امید به زندگی در بدو تولد 20 سال افزایش پیدا کرده در حالی که با کنترل عوامل محیطی می‌توان امید به زندگی را در بدو تولد به 80 سال برسانیم.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه زندگی ماشینی و کم شدن تحرک شهروندان سبب شده تا 65 درصد از ایرانیان با چاقی یا اضافه وزن مواجه باشند، بیان کرد: بیماری‌های غیر واگیر 85 درصد از علل مرگ و میر را در کشور به خود اختصاص داده‌اند که سکته قلبی و نارسایی تنفسی را می‌توان از جمله این بیماری‌ها دانست.

وی همچنین گفت: استعداد ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی مهم‌ترین مشکلی است که در ایران با آن مواجه هستیم، چرا که 35 درصد از ایرانی‌ها با این مشکل مواجه هستند.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: بیماری‌های قلبی و عروقی را می‌توان با دارو، رژیم غذایی و ورزش کنترل کرد.

منبع:خبرآنلاین
کد خبر 35e9e9b0ad9c426ca4f0fa0df8c4cf99

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =