رئیس انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه مرغ ایرانی نسبت به مرغ ترکیه‌ای در بازارهای صادراتی ۲۰ تا ۲۵ درصد گرانتر است، گفت: دولت برای فراهم کردن بستر صادرات مرغ به روسیه باید به صادرکنندگان مشوق صادراتی بدهد.

محمد یوسفی با اشاره به روند رو به کاهش قیمت مرغ در پاسخ به این پرسش که به گفته عده‌ای وجود آنتی بیوتیک بیش از اندازه مجاز عامل صادر نشدن مرغ‌های ایرانی به روسیه است، افزود: ما در کشور مرغ بدون آنتی بیوتیک نیز به میزان فراوان تولید می‌کنیم. شرایط ایران در زمینه تولید مرغ کاملا مساعد است اما مشکلی که این میان وجود دارد مشکل قیمت است.

وی با بیان اینکه ایران در زمینه صادرات مرغ توان رقابت با کشورهایی مانند ترکیه و برزیل را ندارد تصریح کرد: مسئولان برای فراهم کردن زمینه صادرات مرغ به روسیه باید اراده کنند و مانند دیگر کشورهای صادرکننده مقداری امکانات در اختیار صادرکنندگان قرار دهند تا ما توان رقابت با این کشورها را به دست بیاوریم. آنچه که مسلم است فعلا ما به لحاظ قیمتی نمی‌توانیم به روسیه مرغ صادر کنیم مگر اینکه روسیه مرغ را از ایران گرانتر از سایر کشورها خریداری کند.

رئیس انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ گوشتی کشور با اشاره به اینکه مرغ ایرانی 20 تا 25 درصد نسبت به مرغ ترکیه‌ای گرانتر است، گفت: دولت ترکیه به صادرکنندگان این کشور 16 درصد مشوق صادراتی می‌دهد و این همان کاری است که دولت ما نیز باید انجام دهد.

یوسفی قیمت تمام شده مرغ زنده در کشور را بین  چهار هزار و 600 تا چهار هزار و 700 تومان عنوان کرد و افزود: این درحالی است که قیمت فروش ما بین چهار هزار و 200 تا چهار هزار و 300 تومان است.

منبع:تسنیم
کد خبر e6530afd61ed43d3ac121eeca48f1191

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =