وزارت بهداشت طی نامه ای به مسئولین دستگاه ها و سازمان ذی ربط خواستار حرکت فرهنگی برای تامین سلامت مردم شد.

به گزارش ایانا، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، طی نامه ای به معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درخواست کرده است که به منظور همراهی با اهداف کلان سلامت جامعه و پیشگیری از سوء استفاده برخی از سودجویان، طی یک حرکت فرهنگی همراه کمپین ایجاد شده برای سلامت مردم، کلیه مطبوعات و نشریات کشور از چاپ تبلیغات کالاهای آسیب رسان به سلامت مانند فراورده های غذایی پرچرب و با نمک بالا خودداری نمایند.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت در حال حاضر بیماری های قلبی عروقی به عنوان یکی از سه علت اصلی مرگ و میر و ناتوانی انسان ها در سراسر جهان مطرح است و مصرف چربی ها و نمک در ایجاد این بیماری ها و مرگ ناشی از آن، نقش اصلی را ایفا می نمایند. لذا یکی از اهداف برنامه های تغذیه ای این وزارتخانه، کاهش مصرف چربی و نمک در رژیم غذایی مردم است.

این گزارش حاکی است وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین به دلیل توزیع لبنیات پرچرب در بسته های غذایی مسافران در یکی از خطوط هواپیمایی که همزمان با سفر استانی هیات دولت به خراسان رضوی مشاهده شده بود، طی نامه ای به مسئولین وزارت راه و شهرسازی از آنان نیز خواسته است خطوط حمل و نقل مسافری با اصلاح بسته های غذایی خود با حذف مواد غذایی آسیب رسان به سلامت مردم به سمت تامین مواد غذایی سالم حرکت کنند.
کد خبر 9184ec6feb40424796cfbc0ee14fec97

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =