کشاورزی> مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: برنج آلوده درکشور وجود خارجی ندارد و شایعات توزیع آن، کذب محض و بداخلاقی سیاسی و رسانه ای است.

علی قنبری - معاون وزیر جهاد کشاورزی - با اشاره به شایعاتی که این روزها در خصوص توزیع برنج آلوده و تاریخ مصرف گذشته مطرح شده است، اظهار کرد: این شایعات بی اساس و کذب محض است و انتشار آن نیز یک بداخلاقی سیاسی و رسانه ای است.

وی با تاکید بر اینکه هر گونه کالای اساسی و از جمله برنج، تحت نظارت دقیق وزارت بهداشت قرار دارد، افزود: کالاهای خریداری شده از خارج، قبل از ورود به داخل کشور حتماً تاییدیه سلامت و بهداشت را از سازمان غذا و دارو دریافت می کنند و در صورت تایید و اخذ مجوز لازم از این نهاد نظارتی، امکان ورود و توزیع در داخل کشور را پیدا خواهند کرد.

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران تاکید کرد: این شرکت حفظ سلامت و بهداشت جامعه را از ضروریات و اولویت های اقدامات خود می داند و تا زمانی که کالایی از نظر بهداشتی و سلامت مورد تایید وزارت بهداشت نباشد، در کشور توزیع نخواهد کرد.

طبق اعلام شرکت بازرگانی دولتی، قنبری با اشاره به در پیش بودن دو انتخابات مهم در کشور، پرداختن و انتشار وسیع رسانه ای این شایعات را در راستای بهره برداری سیاسی و تخریب اقدامات سازنده دولت تدبیر وامید اعلام کرد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: تاکنون هیچ گونه برنج آلوده و تاریخ مصرف گذشته ای در کشور وجود خارجی نداشته و توزیع نشده است و بعد از این هم نخواهد شد؛ بنابراین خبر توقف توزیع برنج آلوده نیز عاری از واقعیت است، زیرا وقتی که برنج آلوده ای وجود نداشته و توزیع نشده است، توقف توزیع آن بی معنا و سیاسی است.

منبع:ایسنا
کد خبر ba05fe12b3894348919ebbe26bb243a5

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =