مواد غذایی> رییس اتحادیه نان‌های فانتزی قیمت انواع نان فانتزی در بازار را عنوان کرد و گفت: پرمصرف‌ترین نان فانتزی در ماه مبارک رمضان نان بربری است.

محمدجواد کرمی اظهار کرد: حدود 530 واحد نان فانتزی در تهران و 3000 واحد در سطح کشور داریم که در ماه مبارک رمضان به مردم خدمات‌ می‌دهند.

وی با بیان این‌که اتحادیه‌ها بعد از آزاد‌سازی نمی‌توانند قیمت‌گذاری کنند و در صنف ما نیز همین روال حاکم است، گفت: نمی‌توانیم قیمت نان‌ها را مشخص کنیم ولی در عین حال قیمت نان بربری که پرمصرف‌ترین نان فانتزی ماه مبارک رمضان محسوب می شود حدود 1200 تا 1500 تومان است.

رییس اتحادیه نان‌های فانتزی با بیان این‌که قیمت نان فانتزی براساس کیفیت قیمت‌گذاری می‌شود، بیان کرد: نان باگت 1200 تا 1500 تومان، نان ساندویچی 900 تومان و نان همبرگر 700 تا 900 تومان به فروش می‌رسد.

کرمی با بیان این‌که از نظر مواد اولیه مشکلی نداریم و افزایش قیمتی در ماه مبارک رمضان نخواهیم داشت، مهم‌ترین مشکل صنف را رقابت در فضای غیرعادلانه برشمرد که اعضا را با چالش مواجه کرده است.

رییس اتحادیه نان‌های فانتزی گفت: در حال حاضر یک کیسه 40 کیلویی آرد به قیمت آزاد 54 هزار تومان است ولی بعضی از واحد‌ها که از آرد نیمه آزاد استفاده می‌کنند و این کیسه‌ها را به قیمت 40 هزار تومان می‌خرند که طبیعی است زمانی که قیمت آرد کاهش می‌یابد فروشنده تولیدات خود را با قیمت‌ پایین‌تری عرضه می‌کند و همین موضوع منجر به ایجاد فضای ناعادلانه می‌شود.

وی ادامه داد: واحد‌هایی که از آرد یارانه‌ای استفاده می‌کنند باقی‌مانده آرد‌های خود را به واحد‌های دیگر می فروشند که همین موضوع باعث می‌شود قیمت نان‌ها در واحد‌های مختلف تفاوت زیادی داشته باشد.

کرمی تاکید کرد: باید همه واحد‌ها از آرد آزاد استفاده کنند تا با چنین مشکلاتی مواجه نشویم و بتوانیم عادلانه رقابت کنیم.

منبع:ایسنا
کد خبر c390922a383b4b1eb69c554818a9dcd9

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =