۰ نفر
۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۶:۵۷
مواد غذایی> رییس اتحادیه تولیدکنندگان نان‌های حجیم و نیمه‌حجیم تهران اعلام کرد: از اول اسفند سهمیه آرد دولتی نان‌های حجیم حذف می‌شود و هر واحد تولیدی آنالیز قیمت خود را مشخص و براساس فاکتورهایی که در نظر دارد قیمت نان‌های خود را تعیین می‌کند.

محمدجواد کرمی اظهار کرد: براساس مصوبه قبلی هیات دولت 20 درصد از سهمیه آرد دولتی تولید‌کنندگان نان‌های حجیم آزاد شده بود اما چند روز پیش اعلام شد که از اول اسفند‌ ماه کلیه سهمیه آرد‌های این بخش آزاد محاسبه می‌شود؛ در واقع آنچه جدید اعلام شده نقیض مصوبه‌ قبلی است.

وی گفت: نان حجیم نانی سالم است ولی برخی مسئولان معتقدند این نان در سفره مردم کمتر وجود دارد؛ بنابراین سهمیه آرد دولتی این بخش حذف شد.

کرمی اظهار کرد: بعد از آزاد‌سازی نرخ آرد، هر واحد تولیدی آنالیز قیمت خود را مشخص و براساس فاکتورهایی که در نظر دارد قیمت نان‌های خود را تعیین می‌کند.

رییس اتحادیه تولیدکنندگان نان‌های حجیم و نیمه‌حجیم تهران با بیان این‌که در حال حاضر قیمت هر کیسه آرد یارانه‌ای 33 هزار تومان و هر کیسه آرد آزاد 55 هزار تومان است، اظهار کرد: با آزادسازی نرخ آرد، طبیعی است که قیمت نان‌های فانتزی افزایش یابد و این افزایش در حالی است که هر ساله با توجه به افزایش نرخ دستمزد، حامل‌های انرژی و مسائلی از این قبیل شاهد افزایش نرخ تعرفه‌ها هستیم.

وی در عین حال با بیان اینکه براساس برنامه پنجم توسعه نمی‌توان تبعیضی قائل شد، اظهار کرد: با آزاد‌سازی موافقیم ولی این موضوع فقط در نان های حجیم اتفاق افتاده و باعث آسیب به واحدهای تولیدی این بخش می شود.

رییس اتحادیه نان‌های حجیم و نیمه حجیم تهران با بیان اینکه نان‌های فانتزی از نظر کیفیت، ماندگاری و مواد اولیه بسیار بهتر از نان‌های سنتی هستند، گفت: در تهیه این نوع نان‌ها از حرارت غیرمستقیم استفاده می‌شود. همچنین از جوش شیرین که برای بیماری‌های گوارشی و روده مضر است، استفاده نمی‌شود.

منبع:ایسنا


کد خبر 86e6ba0851494cc89733c183526fdb46

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =