بانک مرکزی متوسط قیمت خرده فروشی در هفته منتهی به 14 شهریور ماه را اعلام کرد که بر این اساس نرخ 7 گروه کالایی نسبت به هفته قبل از آن رشد و قیمت سه گروه کاهش یافت و تنها نرخ یک گروه مواد خوراکی بدون تغییر ماند.

به گزارش روز شنبه ایرنا، در هفته مذکور نرخ برنج، حبوب، میوه های تازه، گوشت قرمز، گوشت مرغ، چای و روغن نباتی نسبت به هفته قبل از آن افزایش و قیمت تخم مرغ، سبزی های تازه و قند و شکر کاهش یافت. در عین حال تنها نرخ لبنیات در هفته مذکور بدون تغییر ماند.

** لبنیات و تخم مرغ

در هفته مورد گزارش، در گروه لبنیات قیمت تمام اقلام این گروه نسبت به هفته قبل بدون تغییر بود. بهای تخم مرغ معادل 0.2 درصد کاهش یافته و شانه ای 88 هزار تا 110 هزار ریال فروش می رفت.

** برنج و حبوب

در این هفته در گروه برنج، قیمت برنج داخله درجه یک و درجه دو هر یک معادل 0.1 درصد افزایش داشت. در گروه حبوب، بهای لپه نخود معادل 0.2 ، عدس 3.0 و لوبیا قرمز 0.1 درصد افزایش ولی قیمت بقیه اقلام این گروه بین 0.2 تا 2.3 درصد کاهش یافت.

** میوه ها و سبزی های تازه

در هفته مورد بررسی، در میادین زیر نظر شهرداری پرتقال درجه یک و انار عرضه نمی شد و انجیر عرضه کمی داشت ولی سایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آن ها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه فروشی ها متفاوت بودند، به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره بار عرضه می گردید.

میوه فروشی های سطح شهر اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه می نمودند که در گروه میوه های تازه بهای گلابی معادل 0.8 و هلو 4.9 درصد کاهش ولی قیمت سایر اقلام این گروه بین 0.8 تا 30.5 درصد افزایش داشت. در گروه سبزی های تازه بهای خیار معادل 2.7 درصد، سیب زمینی 3.9 درصد، پیاز 4.5 درصد و سبزی های برگی 0.3 درصد کاهش ولی قیمت سایر اقلام این گروه بین 1.2 تا 13.8 درصد افزایش یافت.

** گوشت قرمز و گوشت مرغ

در هفته مورد گزارش بهای گوشت تازه گاو و گوساله ثابت بود. قیمت گوشت گوسفند معادل 0.2 و گوشت مرغ 2.4 درصد افزایش داشت.

** قند، شکر، چای و روغن نباتی

در این هفته بهای قند و روغن نباتی جامد بدون تغییر بود. قیمت شکر معادل 0.2 درصد کاهش ولی بهای چای خارجی 1.4 درصد و روغن نباتی مایع 0.1 درصد افزایش داشت.
کد خبر 2b62ef0ecc2b4a41a0a4d581da12e0b2

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =