مواد غذایی> در این گروه، اقلام "برنج ایرانی درجه یک" با ٩,٧ درصد ،" ماکارونی" با ٤.٧ درصد و "شیرینی خشک" با ٣.٦ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

در مهر ماه ١٤٠٠ تغییرات متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب برای گروه‌های مختلف کالاهای خوراکی در مناطق شهری کشور بشرح زیر است:

نان و غلات:

در این گروه، اقلام "برنج ایرانی درجه یک" با ٩,٧ درصد ،" ماکارونی" با ٤.٧ درصد و "شیرینی خشک" با ٣.٦ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های آن‌ها:

در این گروه، اقلام "ماهي قزل آلا" با ١٤,٠ درصد و "كنسرو ماهي تن" با ١.٦ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند. همچنین در این گروه "گوشت گوسفند" و "مرغ ماشینی" با ٠.٥- درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به "تخم مرغ ماشيني" با ١٦,٨ درصد، "پنير ايراني پاستوريزه" با ٩.٢ درصد و "ماست پاستوريزه" با ٦.٦ درصد بوده است.

ميوه و خشكبار:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به "هندوانه" با ٢١,٢ درصد و "خربزه" با ١٧.٣ درصد می­باشد. همچنین در این گروه "انار" با ٩.٢- درصد و "پرتقال" با  ٦.٩- درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته­اند.

سبزيجات و حبوبات:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به "فلفل دلمه ای" با ٢٢,٧ درصد، "كدو سبز" با ١٦.٥ درصد و "گوجه فرنگي" با ١٤.٢ درصد می­باشد. همچنین در این گروه "هویج فرنگی" با ١٩.٤- درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته­ است.

قند و شکر، آشامیدنی‌ها و سایر خوراکی‌ها:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به "رب گوجه فرنگي" با ١٦,٠ درصد و "سس گوجه فرنگي" با ٨.٠ درصد می ­باشد.


برای مشاهده متن کامل گزارش (اینجا) مراجعه کنید.
کد خبر 46156087ff0047b1b44e906b1589cd3f

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =