صنایع غذایی> رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران خطاب به رئیس‌جمهور، گفت: افزایش قیمت لبنیات کمر مردم را خواهد شکست و در حال حاضر ۷۰ درصد مردم از کمبود ویتامین D رنج می‌برند.


رحمت‌الله حافظی در تذکرات پیش از دستور یکصد و شصت و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران خطاب به رئیس جمهور، اظهار داشت: افزایش قیمت لبنیات کمر مردم را خواهد شکست.

وی ادامه داد: با افزایش قیمت لبنیات شاهد کمبود ویتامین D در بین آحاد جامعه خواهیم بود و در حال حاضر 70 درصد مردم از کمبود ویتامین D رنج می برند.

حافظی افزود: با کاهش کلسیم افراد با پوکی استخوان و شکستگی استخوان لگن و دیگر مشکلات مواجه خواهند بود که باید دولت برای این مشکل اقدام اساسی را انجام دهد.

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران افزود: آزادسازی قیمت لبنیات اقتصادی نیست و خسارات زیادی را وارد می‌کند و هزینه‌ها ده‌ها و صدها برابر بیشتر خواهد شد.

وی گفت: با هدفمندی یارانه‌ها سرانه مصرف لبنیات در کشور 22 درصد کاهش پیدا کرد و به 60 لیتر رسیده است و نباید با افزایش قیمت لبنیات موجب معضلات اساسی برای مردم شویم.

حافظی درباره حفظ فضای سبز، اظهار داشت: در خیابان ستارخان بر اساس تصاویر موجود در سال 83 و 87 شاهد انبوهی از درختان بوده‌ایم ولی در سال 94 در همان منطقه با وضعیت نامطلوبی مواجه هستیم و مشابه آن در سطح شهر بسیار فراوان است.

حافظی گفت: وقتی زیرساخت‌ها را از بین می‌بریم چطور می‌توانیم هوای پاک را به مردم بدهیم.

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران، یادآور شد: جنگل‌های انبوهی از درختان خشک شده در سطح شهر تهران وجود دارد که نمونه آن در خیابان ستارخان بوده که در آن محوطه انارستان‌،‌ توتستان و انجیرستان بوده است.

وی گفت: در حال حاضر در این فضاها معتادین اجازه ورود دارند ولی شهرداری اجازه ورود ندارد. چطور ملکی که رها شده است و دیوار و حصاری ندارد شهرداری نمی‌تواند درختان آن را آبیاری کند. اینکه ملک رها شده است پذیرفته نیست.

حافظی افزود: ما از شهرداری بیش از این انتظار نداریم و باید خود اعضای شورای شهر فکری به حال این وضعیت موجود کنند.

حافظی ادامه داد: براساس تصاویر موجود در دهه 70 در محدوده طرشت انبوهی از درختان مشاهده می‌شود ولی هم اکنون خبری از آن درختان سرسبز نیست و خشک شده‌اند.

وی افزود: با این اقدامات شهرداری شعار آسمان آبی و زمین پاک را می‌دهد.

منبع:فارس


کد خبر 481fcbd403da4b91a4ae15eb1b7bcd87

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =