۰ نفر
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۳:۴۸
مواد غذایی> با اصلاح قیمت نان وعده بهبود کیفیت نان به مردم داده شد اما با وجود اینکه چند ماه از این افزایش قیمت گذشته و بیش از 10 درصد نانوایی‌های کشور آزادپز شده‌اند اما هنوز کیفیت نان تغییر نکرده است.

 آذرماه سال گذشته بود که اصلاح قیمت کلید خورد و نان رسما گران شد.

این افزایش و یا به نوعی اصلاح قیمت به این دلیل بود که به گفته مسئولین در 30 ماهه گذشته نان شاهد افزایش قیمتی نبوده در حالی که در این مدت قیمت خرید گندم از کشاورزان افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش؛ با اصلاح قیمت نان وعده بهبود کیفیت نان به مردم داده شد اما با وجود اینکه چند ماه از این افزایش قیمت گذشته و بیش از 10 درصد نانوایی‌های کشور آزادپز شده‌اند اما هنوز کیفیت نان تغییر نکرده است.

گزارشات میدانی خبرنگار ما حاکی از آن است که در طول این چند ماه تنها قیمت نان افزایش یافته و کیفیت نان تغییری نکرده و حتی در برخی مناطق کیفیت نان کاهش یافته است.

این در حالی است که فعالان این حوزه با آزادپز شدن نانوایی‌ها و اصلاح قیمت وعده افزایش رقابت و بهبود کیفیت را داده بودند امری که محقق نشد.

"عبدالکریم رجبی" عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران، با اشاره به اینکه نان یکی از کالاهای اساسی مردم به شمار می‌رود، گفت: دولت باید در بخش نان طوری عمل کند که به مردم فشاری وارد نشود.

وی افزود: در سال گذشته دولت برای بهبود کیفیت نان و کاهش دورریز، قیمت آن را تا 30 درصد افزایش داد؛ اما این طور که به نظر می‌رسد بر کیفیت نان نظارت کافی انجام نشده است.

به گفته‌ عضو کمیسیون اقتصادی مجلس؛ نظارت نامطلوب در بخش نان موجب سوءاستفاده‌ برخی افراد شده و تنها بار این اصلاح قیمت بر دوش مردم افتاده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: دولت باید نظارت خود را بر این بخش بیشتر کند و مجلس هم اگر کیفیت نان بهبود نیابد قطعا در این بخش ورود پیدا خواهد کرد.

وی در ادامه گفت: اصلاح قیمت نان از این لحاظ که موجب شد تا مردم به مصرف خود توجه نمایند قابل تقدیر است اما در کنار آن دولت باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند تا به اقشار آسیب پذیر جامعه فشار کمتری وارد شود.

بر اساس این گزارش؛ این طور که به نظر می‌رسد در سایه نظارت ناکافی، بی‌نظمی و سوءاستفاده از نان افزایش یافته و انگار تنها دغدغه دولت اصلاح قیمت نان بوده و کیفیت نان را به فراموشی سپرده است.


منبع:باشگاه خبرنگاران
کد خبر 80236075c81f41f097867a9ea28f8321

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • عباس شاهمرادی ۱۶:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۹
    1 0
    باسلام:جناب آقای عبدالکریم رجبی عضومحترم کمسیون اقتصادی مجلس باکمال احترام به حضرت عالی،بعله درسال گذشته 11آذر93اصلاح قیمت نان صورت گرفته است،همه می داننددرطیّ سه سال که سالهای گذشته به نانوایان نرخ داده نشده بود،این نرخی که داده شد جبران هزینه های سالهای گذشته بوده، امّا متأ سفانه 30درصد قیمت بنام نانوایان کلیدخورده،حق نانوایان شد13درصد چون 17درصدش به آردتعلق گرفته است،جناب عالی از اقتصادکاملأ آگاه هستید این درمورداصلاح قیمت وبه قول شما گران شدن نان،حضرت عالی خودتان اقرارداریدکه مردم ازلحاظ مصرفی درنان توجه ویژه ای نموده اند،آیا این توجه ویژه به نظرشما کم است، امیدوارم انصاف بی طرفی رعایت گردددرهمه ی موارد،عباس شاهمرادی عضوهیئت مدیره شرکت تعاونی نانوایان تهران